PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jeszcze tylko do połowy lutego trwa nabór filmów na 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Jakie filmy można zgłaszać? Jakie formalności należy spełnić? Jakie nagrody czekają w Krakowie? Krakowska Fundacja Filmowa, organizator festiwalu, zaprasza wszystkich twórców, producentów i dystrybutorów filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych na wirtualny dzień otwarty.
- Procedura zgłaszania filmów na festiwal jest naszym zdaniem niezwykle prosta. Od wielu lat odbywa się w całości online. Tym, którzy jej jeszcze nie zgłębili, podamy krótką instrukcję obsługi - tłumaczy Patrycja Czarny, koordynatorka selekcji. - Kolejny raz wprowadziliśmy znaczące zmiany w strukturze festiwalu. Między innymi pojawiła się nowa nagroda dla twórców polskich filmów dokumentalnych. Czujemy, że to dobry moment, by przybliżyć filmowcom wszelkie niuanse - dodaje dyrektor festiwalu, Krzysztof Gierat.

Organizatorzy festiwalu odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania: jakie filmy są doceniane przez selekcjonerów, jakie materiały należy przygotować, jak wgrać film do systemu selekcyjnego, czy obowiązują opłaty, jak zgłosić film do konkursów międzynarodowych, czy wymagany jest premierowy pokaz oraz wiele innych.

Dzień otwarty odbędzie się online, w środę 27 stycznia w godz. 11.00-13.00. W pierwszej części organizatorzy festiwalu przedstawią skrótowo zasady tegorocznej selekcji filmów. W drugiej części odbędą się indywidualne spotkania. Do dyspozycji filmowców będą Krzysztof Gierat - dyrektor festiwalu, Barbara Orlicz-Szczypuła - dyrektorka biura programowego, Patrycja Czarny - koordynatorka selekcji, Kasia Wilk - dyrektorka KFF Industry oraz Olga Lany - szefowa biura prasowego. Chęć wzięcia udziału w dniu otwartym KFF oraz umówienie indywidualnego spotkania z organizatorami należy zgłaszać mailowo na adres festival@kff.com.pl.

fot. Krakowski Festiwal Filmowy

15 lutego 2021 rokuminie ostateczny termin nadsyłania filmów na Krakowski Festiwal Filmowy. Każdego roku napływa ich kilka tysięcy z całego świata. Przed selekcjonerami, pod kierunkiem dyrektora, Krzysztofa Gierata, karkołomny proces wyboru tych najlepszych, zarówno spośród zgłoszonych tytułów, jak i tych, które uda się zaprosić do Krakowa wprost z prestiżowych festiwali filmowych na świecie. Zakwalifikowane do programu festiwalu filmy zostaną zaprezentowane w trzech równorzędnych konkursach - dwóch międzynarodowych: dokumentalnym i krótkometrażowym oraz w konkursie polskim. Fascynujące opowieści z całego świata trafią też do filmowych sekcji specjalnych.

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje filmy do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

61. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule hybrydowej: w krakowskich kinach oraz w Internecie, w dniach od 30 maja do 6 czerwca 2021 roku.


JB
Krakowska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  19.01.2021
Zobacz również
fot. Krakowski Festiwal Filmowy
Komponent MEDIA programu Kreatyna Europa kończy 30 lat
Lutowe premiery DVD i Blu-Ray od Kino Świat
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll