PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Co się stanie, gdy kury zaczną plotkować? Co przyniesie wizyta kilkuletniej Agatki i chomika Cyryla w Krainie Papierników? Tego mali widzowie dowiedzą się w czasie seansów przygotowanych na ferie przez platformę MOJEeKino. Wirtualne kino zaprasza na #bajkizpolski, dzięki którym maluchy poznają autorskie filmowe adaptacje Hansa Christiana Andersena i wybiorą się do wymyślonych krain Agatki. Filmy dostępne będą przez miesiąc.
„Bajki z Polski na ferie” to propozycja trzech seansów, na które składają się zestawy filmów, wybrane z myślą o maluchach i ich rodzicach.

fot. materiały prasowe

– „Agatka” oraz autorskie filmowe adaptacje Hansa Christiana Andersena „Len” i „To pewna wiadomość” to wyjątkowe animacje, idealne na zimowe popołudnia spędzone z dziećmi. Każdy z zestawów to kilkadziesiąt minut doskonałej przygody i sposób na opowiedzenie maluchom o otaczającym je świecie – mówi Paulina Zacharek z Momakin, współtwórca akcji „#bajkizpolski na ferie”.

Na stronie mojeekino.pl można znaleźć dwa zestawy po pięć odcinków serialu „Agatka”, pełnej kolorów i humoru propozycji dla najmłodszych widzów. Tytułowa bohaterka i jej chomik Cyryl mierzą się z przygodami, których punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia, jak np. papier czy kostki cukru. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw, pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.

„Agatka i motyl” fot. materiały prasowe

Trzeci zestaw tworzą dwa odcinki cyklu „Namaluj mi bajkę…” – animacje wykonane techniką malarską na płótnie. „Len” to poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci o radości poznawania świata i siebie samego. Natomiast „To pewna wiadomość” jest historią pewnej kurzej plotki, która daje początek dramatycznej opowieści, pokazującej w krzywym zwierciadle ludzkie reakcje i emocje.

„Len” fot. materiały prasowe

Prezentowane filmy to część projektu #bajkizpolski obejmującego seriale animowane dla dzieci, których dystrybucją zajmuje się Momakin. – W Polsce produkuje się fantastyczne, wartościowe bajki, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni, które stanowią też formę wsparcia rodziców, szukającą atrakcyjnej, a zarazem wysokojakościowej oferty kulturalnej dla swoich dzieci – podkreśla Paulina Zacharek.

Filmy oglądać można na platformie mojeekino.pl, zrzeszającej kina studyjne z całej Polski. Aby obejrzeć wybrany film trzeba się zarejestrować w serwisie i wybrać tytuł. Po opłaceniu biletu, film dostępny jest przez 48 h. Akcja „#bajkizpolski na ferie” na stronie mojeekino.pl potrwa do 11 lutego 2021 roku

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. Jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.
JB
MOMAKIN
Ostatnia aktualizacja:  11.01.2021
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Polskie produkcje na East Doc Platform 2021
45. FPFF. Ostatni etap nigdy się nie kończy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll