PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
"Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" to nowy film Michała Krzywickiego, zrealizowany według scenariusza reżysera oraz Dagmary Brodziak, która była zresztą pomysłodawczynią projektu
"Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę" to nowy film Michała Krzywickiego, zrealizowany według scenariusza reżysera oraz Dagmary Brodziak, która była zresztą pomysłodawczynią projektu. Producentami filmu są Wonder Woman Production (Natalia Bednarska) i DEvisioners. Film otrzymał dofinansowanie PISF w ramach programu mikrobudżetowego. Na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zobaczyliśmy (choć w bardzo ograniczonym niestety gronie) kilka pierwszych tytułów z tego programu, zwracających uwagę swoją świeżością i autorskim  spojrzeniem a także nowymi twarzami.


Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę,  fot. Beata Bieńkowska
 

"Wyobraźcie sobie świat, w którym najwyższym wymiarem kary jest pozbawienie człowieka zmysłów i wspomnień…" - przedstawiają swój film twórcy. Polska. Rok 2028. Więzienia są od dwóch lat zamknięte a więźniowie są narkotyzowani substancją o nazwie Vaxina. Substancja ta tłumi zmysły i usuwa pamięć, dzięki czemu mogą oni pracować na rzecz normalnych obywateli i wspomóc gospodarkę kraju. Film opowiada historię zbiegłej więźniarki, która zaczyna odzyskiwać zmysły i odkrywać świat na nowo. Dziewczyna napotyka na swojej drodze Szymona - niedoszłego samobójcę, który pozornie nie mając już nic do stracenia decyduje się jej pomóc uciec z Polski i odzyskać wolność.

- Ćpamy internet, wszechobecny hałas, telewizyjne kolorowe twarze i obietnice przez co coraz bardziej jesteśmy niezdolni do zauważenia dotyku, smaku, ciszy lub po prostu - obecności drugiego człowieka. Chcemy przypomnieć, że to te najmniejsze rzeczy tworzą naszą esencję i jedyne prawdziwe piękno istnienia - niezależnie od tego, w jak bardzo nieprzyjaznym świecie przyszło nam żyć - mówią twórcy filmu.

Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę, fot. Beata Bieńkowska

- Zdjęcia do filmu odbywały się we wrześniu i w grudniu, w okolicach Kwidzyna, w Juracie i w Warszawie. - To historia spotkania dwojga ludzi w odmiennych sytuacjach; jedna to persona non grata, druga, to outsider, który nie potrafi się odnaleźć w otaczającej rzeczywistości. Naszym celem wspólnie z Dagmarą, operatorem zdjęć (Łukaszem Suchockim) oraz scenografką (Oliwią Waligórą) było stworzenie świata jak najbliższego temu co widzimy za oknami, aby widz mógł się z nim jak najbardziej utożsamić - mówi Michał Krzywicki w rozmowie z naszym serwisem. W rolach głównych występują: Marek Dyjak, Weronika Humaj, Philippe Tłokiński i Marek Kalita. Krajową i zagraniczną promocją filmu zajmuje się Connect the Dots Film Agency (Małgorzata Janczak).

 
Dagmara Brodziak, Michał Krzywicki fot. Beata Bieńkowska

 
Michał Krzywicki i Dagmara Brodziak poznali się w Warszawskiej Szkole Filmowej i tam skończyli wydział aktorski. W 2012 wyjechali  kontynuować naukę w Los Angeles na warsztatach i masterclassach, między innymi z Paulem Haggisem, Alem Pacino czy Bazem Luhrmannem. W 2017 roku zrealizowali swój pierwszy film pełnometrażowy "Diversion End", wyprodukowany z francuską firmą Rockzeline oraz amerykańską firmą Unboiled. Film otrzymał m. in. Jantara Młodego Jury na festiwalu Młodzi i Film w 2017. Ich wspólny scenariusz "Nagie Wybrzeże" (kontynuacja "Diversion End") został zakwalifikowany w 2020 roku do European Genre Forum w ramach festiwalu Black Nights w Tallinnie, na US in Progress na American Film Festival a ostatnio dostał się do finału mazowieckiego konkursu Script Wars.

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny / produkcja filmu
Ostatnia aktualizacja:  4.01.2021
Zobacz również
Dorota Kośmicka-Gacke – uwierzyć w serial
Małgorzata Zaleska – między fin de siècle’em a współczesnością
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll