PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Poznaliśmy filmy zakwalifikowane do 4 kategorii konkursowych przyszłorocznego 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM - ZBLIŻENIA. Wśród nich filmy Studia Munka, działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich: „Własne śmieci” Darii Kopiec, „Alicja i żabka” Olgi Bołądź i „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury.
Do Konkursu Filmów Animowanych dla Dzieci nadesłano 34 filmy, spośród których do prezentacji konkursowych zostało wybranych 7.

1. Warum Schnecken Keine Beine Haben (Why Slugs Have No Legs) - Aline Höchli (CHE)
2. Blanket - Marina Moshkova (RUS)
3. 39° A La Sombra (39° TO THE SHADOW) - Eduardo Elli (ARG)
4. PATTERNS - Tomoko Inaba (JPN)
5. Souvenir – Cristina Vilches, Paloma Canónica (CHE/ESP)
6. Lístek (Leaf) - Aliona Baranova (CZE/BLR)
7. Piccolino. Una aventura en la ciudad (Piccolino. An adventure in the city) - Giovanni  Maccelli (ESP)

Do Konkursu Filmu Animowanego nadesłano 225 filmów, spośród których do prezentacji konkursowych zostało wybranych 29. Wśród nich 6 polskich produkcji.

1. How My Grandmother Became A Chair - Nicolas Fattouh (D/ LBN/QAT)
2. Lickalike - Rebecca Bloecher (D)
3. Purpleboy - Alexandre Siqueira (PRT/FRA/BEL)
4. Fata Morgana - Daniella Bokor, Leanna Berkovitch (ISR)
5. Spines - Elisa Morais and María Álvarez (a.k.a. Sois de Traca) (UK)
6. Intermission Expedition - Wiep Teeuwisse (NLD) 
7. KIDS - Michael Frei (CHE)
8. I'll call you later - Maria Scutaru (ROU)
9. The Lonely Orbit - Frederic Siegel, Benjamin Morard (CHE)
10. Imbued Life - Ivana Bosnjak, Thomas Johnson (HRV)
11. Washing Machine - Alexandra Májová (CZE)
12. Deux oiseaux - Antoine ROBERT (FRA)
13. NOW LISTEN - KIJEK/ADAMSKI (PL)
14. Lah gah (Letting go) - Cécile Brun (CHE)
15. WhateverTree - Isaac King (CAN)
16. Ostatnia wieczerza / Last Supper - Piotr Dumała (PL)
17. Deszcz / Rain - Piotr Milczarek (PL)
18. V důchodu (Retired) - Vojtěch Domlátil (CZE)
19. GON, THE LITTLE FOX - Takeshi Yashiro (JPN)
20.  SH_T Happens - Michaela Mihalyi, David Štumpf (CZE)
21. Friend of a Friend - Zachary Zezima (FRA)
22. Botschaften (Silent Embassies) - Daniel Höpfner (D)
23. AWKWARD - NATA METLUKH (USA)
24. Millennium - Daria Godyń (PL)
25. Własne śmieci (Your Own Bullshit) - Daria Kopiec (PL)
26. Z czosnkowym wziełem (Garlic, dude) - Zuzanna Stach (PL)
27. Symbiosis – Nadja Andrasev (FRA) BUSHO
28. Tajné moudrosti (Tipsy wisdoms) - Lucie Gasparinova (CZE)
29. Dědovy cesty (Grandpa's journeys) - Tereza Simanovska (CZE)

"Własne śmieci" fot. Studio Munka / SFP

Do Konkursu Filmu Fabularnego nadesłano 1454 filmy, spośród których do prezentacji konkursowych zostało wybranych 54. Wśród nich 10 polskich produkcji.

1. Preludi  (Prelude) - Adrià Guxens (ESP)
2. María (Maria) – Paco Ruiz (ESP)
3. Lapin Perdu (Lost Rabbit) - Bertrand Lissoir (BEL)
4. Nichnyi Svydkyi (The Night Express) - Maryna Artemenko, Oksana Artemenko (UKR)
5. Alive - Jimmy Olsson (SWE)
6. A Ninguna Parte (Into nothingness) - Manu  Manrique (ESP)
7. Nina - Hristo Simeonov (BGR)
8. Osuba - Federico Marsicano (ITA)
9. En Route - Marit Weerheijm (NLD)
10. Potvora (Bastard) - Viktor Skuratovskyi (UKR)
11. Dalej Jest Dzien (Beyond Is the Day) – Damian Kocur (PL)
12. Zweite Haut (Second Skin) - Kerem Ergün, Ismet Ergün (D)
13. Anja - Benő Baranyi (HUN)
14. Sagrada Família (Holy Family) - Margarida Lucas (PRT)
15. Rudy (Red) - Karina Węgiełek (PL)
16. DA YIE - Anthony Nti (BEL)
17. Sticker - Georgi M. Unkovski (MKD)
18. November 1st - Charlie Manton (UK)
19. God's Daughter Dances - Sungbin Byun (KOR)
20. Christmas Summer - Ignacio Borderes (ARG/USA)
21. TOOTH - Simon Lyashenko (RUS)
22. Forgive Me, Father - Jona Schlosser (D)
23. Hofreh (Loculus) - Amir Rooini (IRN)
24. Wschód Zachód (East West) - Natalia Koniarz (PL)
25. Ostatnie dni lata (Last Days of Summer) - Klaudia Kęska (PL)
26. Funebrák (The Undertaker) - Barbora Kočičková (CZE)
27. Potop (The Flood) - Kristijan Krajnčan (SVN/HRV)
28. Sinking Ships - Andreas Kessler (D)
29. Orquesta Los Bengalas (Los Bengalas) - David Valero Simón (ESP)
30. Parade - Yohann Gloaguen (FRA)
31. Pipo and Blind Love - Hugo Le Gourrierec (FRA)
32. Matriochkas - Bérangère Mc Neese (BEL)
33. Among the Almond Trees - Marie Le floc'h (BEL)
34. GIRL MEETS BOY - Ferdinand Arthuber (D)
35. De retour (Back home) - Pascal Marc (FRA)
36. If We Smarten Up - Larisa Faber (ROU)
37. Alicja i żabka (Alice and the Frog) - Olga Bołądź (PL)
38. Na jedną noc (One Night Stand) - Mally Yina (PL)
39. Noamia - Antonio Galdamez (PL)
40. Ostatni gwizdek (The Last Whistle) - Karol Lindholm (PL)
41. Chodźmy w noc (Into the Night) - Kamila Tarabura (PL)
42. Selshamurinn (Sealskin) - Ugla Hauksdóttir (ISL)
43. Behind the glasses - Mehdi Irvani (IRN)
44. Sukienka (The Dress) - Tadeusz Łysiak (PL)
45. Shadow of Darkness - Reza Hasanzadeh (IRN)
46. CASTING – Sándor Csoma (HUN)
47. If Once – Marcell Wrochna (HUN)
48. Since she is with me – Szeleczki Rozália (HUN)
49. The Orange (POMERANČ) - Jan Daniel (CZE)
50. The Call (Hovor) - Ondrej Burda (CZE)
51. Visitor - Pavel Bartovský (CZE)
52. Masza - Krzysztof Chodorowski (PL)
53. Gwiazdeczka (Hotshot) - Natasza Parzymies (PL)
54. Przepustka (Prison Pass) - Łukasz Ruciński (PL)

"Alicja i żabka" fot. Bartosz Mrozowski
 
 
Do Konkursu Filmu Fabularnego zostało nadesłanych 459 filmów, spośród których do prezentacji konkursowych zostało wybranych 34. Wśród nich 11 polskich produkcji.

1. What if nothing? - Monika Krupa (PL)
2. FUTHARK- Konrad Kultys (PL)
3. Nachts Kommen Die Bilder (The pictures come at night) -Ulrike Korbach (D)
4. The Chimney Swift - Frédéric Schuld (D)
5. Just a Guy - Shoko Hara (D)
6. Kometa (Comet) - Adam Buka (PL)
7. Opowieść o dwóch siostrach (A Tale of Two Sisters) - Jakub Prysak (PL)
8. Opus magnum - Filip Bojarski (PL)

9. Espero (I Wait) - Adrián Díaz, Loreto Saiz (ESP)
10. 3 Logical Exits - Mahdi Fleifel (DNK/UK/LBN)
11. Nachts Sind Alle Katzen Grau (All Cats Are Grey in the Dark) - Lasse Linder (CHE)
12. Ognjilo (SPARKS) - Vladimir Perovic (MNE)
13. La Nueva Normalidad (The New Normality) – Manolo Vazquez (ESP)
14. The desired one - Óscar  Bernàcer (ESP)
15. CELL 364 - Zoé Rossion,  Mathilde Babo (FRA)
16. Dziś, jutro... wczoraj (Today, tomorrow... yesterday) - Krzysztof Kadłubowski, Diana Kadłubowska (PL)
17. Oko Boga (Eye of God) - Igor Kawecki (PL)
18. La Estancia Íntima (The intimate room) – Pancho Aguirre (ESP)
19. Seal Story - Historia Foki (Seal Story) - Bartłomiej Błaszczyński (PL)
20. Notre territoire (Our territory) - Mathieu Volpe (BEL)
21. Work for Him - Hilarija Locmele, Fariba Buchheim  (D)
22. La Cima (The Peak) - Christian Camilo Ossa Rodriguez (COL)
23. To See Independence - Piotr Jasiński (PL)
24. Budu z tvé krásy žít! (I will live out of your beauty!) - Tereza Vokatá (CZE)
25. Revolykus - Victor Orozco Ramirez (D/MEX)
26. 48 Shaot Im Abba (48 Hours With Dad) - Gal Dor (ISR)
27. Be'eynaim Pkuchot (With Open Eyes) - Hamutal Goren (ISR)
28. Heimaey (Home Island) - Sonia Ladidà Schiavone (ITA)
29. Homo Peregrinus - Andrzej Święch (PL)
30. Wieloryb z Lorino (The Whale From Lorino) - Maciej Cuske (PL)

31. Požiarne hlásenie (Fire Report) - Katarína Jonisová (SVK)


24. MFF ZOOM - ZBLIŻENIA odbędzie się w dniach 6-12 września 2021 w Jeleniej Górze.
JB
MFF ZOOM-ZBLIŻENIA
Ostatnia aktualizacja:  8.12.2020
Zobacz również
45. FPFF: spotkanie po I bloku filmów krótkometrażowych
45. FPFF: webinary na temat produkcji filmów dla dzieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll