PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Kino Dzieci Industry wspólnie z 45. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zaprasza do udziału w wykładach poświęconych produkcji filmów dla dzieci.
Webinary odbędą się w ramach nowego cyklu spotkań „Zbliżenie na… kino młodzieżowe”, który jest częścią programu branżowego Gdynia Industry. Webinary dostępne będą na kanale YouTube FPFF w Gdyni.

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty od wielu lat realizuje działania mające na celu wzrost zainteresowania twórców i publiczności kinem dla dzieci i młodzieży, które z powodzeniem może łączyć kino artystyczne z wysoką frekwencją. Podczas trzech spotkań realizowanych wspólnie z festiwalem chcemy pokazać polskim twórcom i gościom festiwalu jakie możliwości i korzyści stwarza produkcja filmów dla dzieci.


Od kilku lat rośnie zainteresowanie produkcją filmów dla dzieci wśród polskich twórców. Filmy te odnoszą sukcesy artystyczne i komercyjne. W tym roku w konkursie głównym pokazywane są „Tarapaty 2” Marty Karwowskiej, których producentką jest Agnieszka Dziedzic – film rozwijany na warsztatach developmentowych Kino Dzieci.Lab i prezentowany na Kino Dzieci Industry oraz pokazywany jako film otwarcia podczas 7. MFF Kino Dzieci. Młodzi widzowie w Polsce mogą coraz częściej oglądać w kinach rodzime produkcje i od małego uczyć się miłości do polskiego kina.



PROGRAM WEBINARÓW KINO DZIECI INDUSTRY NA 45. FPFF W GDYNI

 

Koprodukcja z Chinami

11 grudnia 2020, 11.00-12.00 / współorganizator:  Kino Dzieci Industry

 

Chiny od pewnego czasu wyrastają na ważnego gracza w sferze kultury i rozrywki. Ten przewyższający Stany Zjednoczone pod względem ekranów kinowych i innych możliwości sprzedaży i dystrybucji audiowizualnej kraj jest niezwykle ważnym rynkiem dla sektorów kreatywnych, szczególnie dla branży zainteresowanej produkcją filmów i seriali dla dzieci. Jakie możliwości daje chiński rynek europejskim producentom? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć nasi goście. Porozmawiamy o szansach, które stwarza tamtejszy rynek i sytuacji azjatyckiej branży filmowej. Zastanowimy się też w jakim kierunku ona zmierza. 

 

Dodatkowo na przykładzie współpracy polskiej firmy Animoon z Chinami przy projekcie „Przytul mnie” poznamy szczegóły produkowania filmów i seriali dla dzieci oraz tego jak wygląda proces rozwoju projektu w chińskiej firmie producenckiej oczami polskiej producentki. Sesja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych biznesem z Chinami. Spotkanie pomoże lepiej zrozumieć, jak nawiązać współpracę z Chinami w nadchodzących miesiącach, jak wygląda taka współpraca i na co trzeba się przygotować, decydując się na nią.

 

Goście spotkania:

Jean Dong, założycielka i prezeska Zespa Media Group, UK/Chiny, Manman Chen, WeKids, Chiny, Steven Ching, CEO, Agogo Studios, Chiny, Zosia Jaroszuk, Animoon, Polska

Prowadzenie: Katarzyna Siniarska z New Europe Film Sales.

Powitanie gości: Maciej Jakubczyk, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, Viola Gabrielli, programerka Kino Dzieci Industry, Katarzyna Janiak, project manager Kino Dzieci Industry

 

Kształtowanie produkcji między art-housem a nurtem komercyjnym

11 grudnia 2020, 14.00-15.00 / współorganizator: Kino Dzieci Industry

 

Spotkanie z wielokrotnie nagradzaną i doświadczoną producentką Leontine Petit z firmy Lemming Film, posiadającą biura w Amsterdamie i Berlinie, zdobywczynią m.in. Eurimages Co-Production Award. Leontine produkowała wiele filmów dla dzieci zarówno komercyjnych jak i bardziej art-housowych. Pracowała przy 54 koprodukcjach fabularnych i 14 serialach dramatycznych w Europie i poza nią. Jej ostatni film to „Berlin Alexanderplatz”, nominowany w tym roku w trzech kategoriach do Europejskiej Nagrody Filmowej. Leontine uznaje zasadę, że dzieciom należy zapewnić taką samą różnorodność, jaką otrzymuje dorosła publiczność.

 

Wspólnie z Moritzem Hemmingerem z ARRI Media International i Ewą Puszczyńską, producentką m.in. „Idy” i „Zimnej wojny”, porozmawiają o tym, jak przenieść filmy na wyższy poziom (w tym filmy dla młodej widowni), jak odnaleźć balans między oczekiwaniami rynku a wartością artystyczną w zmieniających się czasach, jak połączyć kreatywność, unikatowość i sukces komercyjny oraz co nas czeka w przyszłości.

 

Goście spotkania:

Leontine Petit, CEO Lemming Film, Holandia, Moritz Hemminger, Deputy Head of Sales & Acquisitions, ARRI International Media, Niemcy

Prowadzenie: Ewa Puszczyńska, Extreme Emotions, Polska

Powitanie gości: Maciej Jakubczyk, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, Viola Gabrielli, programerka Kino Dzieci Industry, Katarzyna Janiak, project manager Kino Dzieci Industry

 

Wykład mistrzowski Philipa LaZebnika

11 grudnia 2020, 16.00-16.45 / współorganizator: Kino Dzieci Industry

 

Wykład mistrzowski Philipa LaZebnika, scenarzysty filmów pełnometrażowych i seriali, zawodowo związanego z Disney Studios i Dream Works, autora scenariuszy takich filmów jak „Mulan”, „Pocahontas”, „Książe Egiptu” czy „Droga do El Dorado” oraz produkcji wielu europejskich. W swojej pracy niezależnie od tego czy pisze dla dużego amerykańskiego studia czy na potrzeby europejskiego kina niskobudżetowego używa tych samych narzędzi. Podczas wykładu Philip LaZebnik podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat struktury, rozwoju postaci i procesu pisarskiego oraz roli jaką odgrywa publiczność w filmie. Dowiecie się też, dlaczego jako scenarzyści musicie być bezwzględni wobec swoich dzieł oraz jak podczas pisania scen wykorzystuje pytania Jasona Alexandra. Wykład uzupełni sesja pytań i odpowiedzi.

 

Powitanie gości: Maciej Jakubczyk, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, Viola Gabrielli, programerka Kino Dzieci Industry, Katarzyna Janiak, project manager Kino Dzieci Industry

 

Kino Dzieci Industry, międzynarodowe forum koprodukcyjne oraz Kino Dzieci.Lab, warsztaty developmentowe, są częścią branżową Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, odbywającego się we wrześniu w Warszawie i w dwudziestu polskich miastach oraz online, organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Kino Dzieci Industry w ciągu roku organizuje bezpłatne webinary dla międzynarodowej branży filmowej Kids Kino Industry Talks. Więcej: www.kidskinoindustry.pl.

MR
Kino Dzieci
Ostatnia aktualizacja:  8.12.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Filmy zakwalifkowane do 24. MFF ZOOM
Rozpoczął się 45. FPFF w Gdyni. W tym roku online
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll