PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najlepsze filmy Animatora w Twoim domu już w grudniu! Obejrzyj trzy pokazy The Best of Animator 2020 w wirtualnym kinie Muza! Filmy będą dostępne od 17 grudnia, g. 20.00 do 19 grudnia, g. 22.00 na mojeekino.pl.
Pokazy Filmów Nagrodzonych na Festiwalu Animator 2020 to esencja i przegląd tego, co najlepsze w światowej animacji. Przegląd wyjątkowo różnorodny, skupiający dokonania twórców i twórczyń odległych kulturowo, nowatorskich i poszukujących.

To swoiste branżowe podsumowanie roku. O randze Animatora stanowią najlepsze światowe animacje, znakomite jury (w tym roku filmy oceniali m.in. reżyser „BoJack Horseman” Mike Hollingsworth oraz nagrodzona na Berlinale Ana Nedeljković), oddana publiczność i seanse od rana do nocy. W czasach pandemii zmieniła się forma (tegoroczny festiwal odbywał się zarówno online, jak i offline), ale ranga wydarzenia pozostała. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu to marka, która nie potrzebuje rekomendacji – sama rekomenduje, poleca i nominuje (Animator jest jedynym z trzech festiwali w Polsce - w tym jedynym festiwalem filmów animowanych - który od Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®).

Pokazy nagrodzonych filmów Festiwalu Animator 2020 to nie tylko aktualna rzeczywistość filmowa, to także aktualna problematyka i bolączki bieżącego świata: samotność, poszukiwanie tożsamości, odrzucenie, dyskryminacja, marginalizacja. Tegoroczny festiwal odbył się pod sztandarem hasła BEYOND THE WORLD. Możemy przy tej okazji zapytać, czy to świat odwraca się od nas, czy my od świata, skąd to poczucie bycia „poza”?

W czasie kilku przedświątecznych dni, od 17 do 19 grudnia, będzie okazja skonfrontować swoją rzeczywistość z rzeczywistością filmowej animacji. Zasiądźcie przed monitorami i cieszcie głowy oraz serca najlepszą produkcją animacyjną. Niezależnie, gdzie będziecie (w całej Polsce) i jakim sprzętem dysponujecie.

Filmy będą dostępne od 17 grudnia, g. 20.00 do 19 grudnia, g. 22.00 na mojeekino.pl.

Pełna lista filmów znajduje się TUTAJ.

JB
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator
Ostatnia aktualizacja:  7.12.2020
Zobacz również
Nie żyje Katarzyna Łaniewska
Nie żyje Włodzimierz Rekłajtis, legendarny kierownik Archiwum WFDiF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll