PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  4.12.2020
18 grudnia rusza całoroczna platforma VOD.MDAG.PL, na której zostaną zaprezentowane najwyższej klasy filmy dokumentalne z całego świata oraz wyjątkowe filmy fabularne! Dzięki materiałom dodatkowym stanie się to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy będzie mógł z czułością lepiej zrozumieć otaczający świat.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaangażowanej publiczności festiwalu Millennium Docs Against Gravity, największe forum kina dokumentalnego w Polsce będzie dostępne całorocznie w formie online. Portal zasilą ulubione sekcje festiwalowe, ale nie zabraknie też nowości. Wśród sekcji pojawi się także przestrzeń na fabuły dystrybuowane na co dzień przez Against Gravity.

Dobrą informacją dla wszystkich kupujących prezenty świąteczne na ostatnią chwilę jest możliwość zakupienia specjalnego karnetu prezentowego od 22 grudnia na VOD.MDAG.PL. Pozwoli na dostęp do 18 filmów na nowej platformie oraz dodatkowo do 14 tytułów podczas części online Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2021 roku!

Przedstawiamy cztery wyjątkowe tytuły, które wraz z ponad 80 innymi filmami, będą dostępne od początku serwisu!

POLSKA PREMIERA - „Kret w Korei” („The Mole”, reż. Mads Brügger, 2020)

VOD.MDAG.PL pokaże po raz pierwszy w Polsce nowy film naczelnego skandalisty kina dokumentalnego - Madsa Brüggera. Mads Brügger w roli zaangażowanego filmowca dał się poznać widzom MDAG wielokrotnie - ostatnio podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu, gdy wiele ożywionych dyskusji wywołał jego film „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, za który otrzymał nagrodę za reżyserię w Sundance. W poprzednich latach w programie MDAG znalazły się też jego wcześniejsze filmy:  "Idioci w Korei" (2009), „Ambasador" (2011) i „Wielka europejska zagadka papierosów" (2017). Tym razem duński reżyser śledzi losy Ulricha Larsena, który przez 10 lat zajmował się infiltracją Korean Friendship Association (KFA), organizacji sprzyjającej reżimowi w Pyongyang. Larsen zyskał zaufanie jej przywódców, gromadząc bezcenną i szokującą wiedzę na temat rządów Kim Dzong Una.

 „The Mole” („Kret w Korei”), kręcony potajemnie przez ponad dekadę, jest najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Pozostawia widza z poczuciem, że świat nigdy nie będzie wyglądał już tak samo.WYJĄTKOWY POWRÓT - „Ściana cieni” („The Wall of Shadows”, reż. Eliza Kubarska, 2020)

Nagrodzony podczas tegorocznego Hot Docs w Toronto film stał się hitem 17. edycji MDAG w części kinowej. Podczas festiwalu online pokaz dokumentu był bardzo limitowany. Od 18 grudnia poruszająca historia himalaistów próbujących zdobyć Górę Jannu będzie dostępna na platformie VOD.MDAG.PL!

Milcząca bohaterka „Ściany cieni”, czyli góra Jannu we wschodnim Nepalu dla zamieszkujących jej podnóża Szerpów stanowi świętość, dla zachodnich alpinistów - jeden z najtrudniejszych szczytów do zdobycia.

W lutym 2019 wyrusza wyprawa, która w wyjątkowy sposób skrzyżuje losy obydwu grup. Helikopter z alpinistami wyląduje w wiosce. Niestety, wielki opad śniegu nie odpuści wyprawie aż do samego końca i będzie jedynie początkiem wielu narastających trudności.IDEALNY FILM NA NASZE CZASY - „Kwiat szczęścia” („Little Joe”, reż. Jessica Hausner, 2019)

VOD.MDAG.PL to nie tylko filmy dokumentalne. Wśród filmów fabularnych jednym z najciekawszych tytułów jest „Kwiat szczęścia”.

Film o nowej pandemii… pandemii szczęścia! Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Alice (Emily Beecham) jest biotechnolożką i pracoholiczką. Udaje jej się wyhodować w laboratorium kwiat, który emituje zapach wprowadzający w błogi nastrój. Wokół Alice narasta pandemia szczęścia i beztroski. Jedną z ofiar jest jej ukochany syn…

„Kwiat szczęścia” był nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 2019 roku. Emily Beecham za swoją kreację otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Na ekranie partneruje jej Ben Whishaw, znany z roli Q w serii filmów o Jamesie Bondzie oraz z „Pachnidła”.NAJWIĘKSZY HIT FESTIWALU - „Jak Bóg szukał Karela” („Once Upon a Time in Poland”, reż. Vít Klusák, Filip Remunda, 2020)

VOD.MDAG.PL nie mogłoby obejść się bez filmu, który podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity cieszył się największym zainteresowaniem publiczności!

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja?


VOD.MDAG.PL startuje już 18 grudnia. W serwisie w momencie startu będzie dostępnych ponad 80 filmów dokumentalnych oraz fabularnych.

JB
Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  21.12.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Kino na Granicy za nami
Filmoteka Szkolna na 45. FPFF w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll