PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  4.12.2020
Już 8 grudnia rusza 45. FPFF w Gdyni. Jak co roku uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach Filmoteki Szkolnej. Tym razem organizatorzy zapraszają na spotkania, warsztaty i seanse filmowe online! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Ponadto trójka laureatów konkursu Skrytykuj! stworzy Jury Młodych festiwalu i jako jedni z nielicznych będą mieli możliwość obejrzenia wszystkich filmów konkursowych.
Część wydarzeń zorganizowanych przez Filmotekę Szkolną w ramach Festiwalu wymagać będzie rejestracji. Jednym z nich będzie Wirtualna Filmowa Gra Miejska – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w tarapatach. Historia (nie)prawdziwa. Scenariusz gry jest godzien najlepszego kina akcji – tuż przed rozpoczęciem Festiwalu ktoś wykradł dyski z kopiami festiwalowych filmów. Brak niektórych premier, na dodatek wykradziono dostęp do platform streamingowych. Drugi dzień Festiwalu w toku, jesteśmy o krok od tragedii, napięcie rośnie. Wszystko wskazuje, iż w sprawę zamieszany jest wielki boss mafii. Czy uda się uratować Festiwal przed skandalem na skalę światową? Dołącz do ekipy próbującej odnaleźć zaginione dyski a także rozpoznać i odnaleźć przestępców! Do zespołu rekrutujemy najlepszych z całej Polski.

Kolejnym punktem programu wymagającym rejestracji jest Studio Filmoteki Szkolnej. Zorganizowane grupy będą mogły wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, podczas których dowiedzą się m.in. kto pracuje w redakcji i czym się zajmuje? Jak dobrze zadawać pytania podczas wywiadu? Uczestnicy będą trenować m.in dykcję i wystąpienia przed kamerą (tym razem tylko tą w komputerze lub telefonie). Porozmawiamy też o wpadkach dziennikarskich – na co uważać, jak uniknąć problemów i jak sobie z nimi radzić.

Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się na warsztaty Festiwalowego Studia Filmoteki Szkolnej. Dowiedzą się jak nagrać wywiad, gdzie szukać ciekawych tematów oraz co to jest stand up, przebitka i surówka. Przeprowadzą także wywiady z gośćmi Festiwalu, które zostaną udostępnione na kanale YouTube i w mediach społecznościowych Filmoteki Szkolnej oraz na stronach 45. FPFF w Gdyni.

Osoby, które będą chciały wziąć udział w debatach Skrytykuj!, odbywających się po projekcjach tytułów z Konkursu Filmów Krótkometrażowych, również muszą się zarejestrować.

Wydarzeniem otwartym będzie spotkanie z Mariuszem Włodarskim z Lava Films, producentem takich filmów, jak „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta oraz „Sweat” Magnusa von Horna (filmy zakwalifikowane do konkursu głównego 45. FPFF), który zdradzi elementy know how producenta. Wydarzenie powiązane z 5. edycją Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Filmoteka Szkolna zaprasza również na wykłady realizowane w ramach zajęć Akademii Polskiego Filmu w Gdańsku, poświęconych filmom, które w latach 70. święciły triumfy na Festiwalu w Gdyni lub zostały na nim niezasłużenie pominięte.

Oprócz zajęć, spotkań i wykładów Filmoteka Szkolna nie zapomniała o tym co na każdym festiwalu jest najważniejsze, czyli seansach! W programie filmowym znalazły się następujące tytuły: „Test pilota Pirxa” (1979) w reżyserii Marka Piestraka, „Ostatni etap” (1947) Wandy Jakubowskiej, „Krzyżacy” (1960) Aleksandra Forda, „Szatan z VII klasy” (1960) Marii Kaniewskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Filmoteki Szkolnej 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni można znaleźć TUTAJ.

Przedstawiamy laureatów konkursu Skrytykuj!

W składzie Jury Młodych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zasiądą: Matylda Elson, Mateusz Jeleń oraz Paweł Borek. Troje Młodych Jurorów przyzna statuetkę Skrytykuj.pl twórcy wybranego filmu Konkursu Głównego lub Konkursu Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu. Ponadto jako jedni z nielicznych będą mieli możliwość obejrzenia wszystkich filmów konkursowych. Gratulujemy!


JB
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe/ Anna Rezulak
Powstaje serwis VOD.MDAG.pl
Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll