PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„FILMOWE MINIASTUHRKI” to cztery krótkometrażowe filmy fabularne w reżyserii i na podstawie scenariuszy Macieja Stuhra, który do współpracy zaprosił studentów Akademii Teatralnej w Warszawie. Każda z etiud to inny gatunek i konwencja. Box z filmami trafi do sprzedaży 3 grudnia 2020 roku.

- Filmy robi się po to, żeby je ktoś oglądał. Banał, ale o dziwo, nie wszyscy filmowcy o tym pamiętają. Jest to więc dla nas ogromna frajda, że zapoznają się Państwo z naszymi czterema przygodami filmowymi. Powstałymi z prawdziwej pasji, w pocie czoła, ale też niezmiennie w atmosferze świetnej zabawy. Zabawy w kino, która jest dla nas drogocenną lekcją – dla najmłodszego pokolenia aktorów tworzenia postaci na ekranie, a dla mnie, debiutanta w tej dziedzinie, lekcją opowiadania historii. Wraz z operatorem Maciejem Puczyńskim postanowiliśmy każdy film nakręcić w odmiennym gatunku i konwencji. Te cztery opowiastki, to jedna z najciekawszych przygód w moim życiu. Życzymy dobrej zabawy! – Maciej Stuhr.

MILCZENIE POLSKICH OWIEC”

W przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem.

 

DING-DONG

Dwójce emerytów udaje się sporządzić eliksir młodości. W odmłodzonych postaciach konfrontują się ze swoimi wnukami, ich partnerami oraz innymi „rówieśnikami”. Kiedy zorganizowana w ich mieszkaniu impreza rozkręca się, udowadniają że są młodzi zarówno ciałem jak i duchem. Teoretycznie młodsze pokolenie zdaje się za nimi nie nadążać.

 

KRWAWY DZIEKAN

Studentka Akademii Teatralnej – Ewa – wbiega spóźniona do gmachu szkoły. Budynek jest dziwnie pusty, sale pozamykane, do¬chodzą tylko podejrzane odgłosy. Ewa z przerażeniem odkrywa bezwładnie leżące ciała. Wkrótce okazuje się, że cała Akademia została sterroryzowana przez tajemniczego Krwawego Dziekana. Studenci zostają poddani ostatecznej próbie ich przydatności do zawodu aktora.

 

II KONCERT NA WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ

Maciek żyje pełnią życia: ma dobrą i stabilną pracę okulisty, którą z powodzeniem łączy ze swoją pasją do muzyki, śpiewając w zespole rockowym. Poukładane życie mężczyzny przerywa udar mózgu. Film zainspirowała prawdziwa historia opisana w reportażu Małgorzaty Smolak „Mówię do was przez CyberOko: Chcę żyć“. Scenariusz powstał w oparciu o koncert wiolonczelowy Pawła Mykietyna. To właśnie niezagłuszana przez żaden inny dźwięk muzyka jest osobnym bohaterem filmu.W obsadzie: studenci Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Reżyseria i scenariusz: Maciej Stuhr. Produkcja: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

MR
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  1.12.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
22. KnG: Marcin Borchardt zdradza tajemnice powstawania dokumentu o Haliku
Muzeum Kinematografii otworzy nową wystawę stałą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll