PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.11.2020
W dniach 30.11 – 02.12. 2020 odbędzie się 18. edycja Gdańsk DocFilm Festival, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Filmowej. Do Konkursu Głównego i Konkursu Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych zostało zakwalifikowanych 12 filmów produkcji Studia Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Tegoroczna odsłona, odbywającej się pod hasłem Godność i Praca, imprezy ma szczególny charakter ze względu na ogólnoświatową pandemię COVID – 19. Festiwal po raz pierwszy odbywał się będzie wyłącznie on-line.

W Konkursie Głównym o statuetkę Bramy Wolności oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł ufundowaną przez prezydent Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz rywalizować będą dokumenty z całego świata. W tym roku konkursowych obrazów dokumentalnych jest 15, a wśród nich tytuły m.in. z Holandii, Włoch, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Chorwacji, Węgier czy Słowacji. Jak zawsze silną reprezentację posiada rodzime kino dokumentalne.

W Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, który odbywa się w tym roku po raz trzeci, również znalazło się 15 tytułów zrealizowanych przez studentów szkół filmowych oraz w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, Studiu Munka w ramach programu „30 minut”. Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę Gdańskie Dźwigi i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł.

  O 12 filmach produkcji Studia Munka zakwalifikowanych do obu konkursów można przeczytać w artykule znajdującym się po lewej stronie. Wśród nich m.in. „We have one heart” Katarzyny Warzechy, „Wielki strach” Pawliny Carlucci Sforzy czy „Marcel” Marcina Mikulskiego.

W Jury oceniającym oba konkursy zasiądą: jako przewodniczący Wiesław Saniewski, znakomity reżyser, scenarzysta i producent oraz członkowie: Katarzyna Boniecka, montażystka filmowa i Andreas Voigt, niemiecki producent i reżyser filmów dokumentalnych.

Oprócz projekcji filmów konkursowych organizatorzy festiwalu zaplanowali pokazy specjalne, które złożą się na retrospektywę przewodniczącego Jury 18. GDFF Wiesława Saniewskiego. Po pokazach zapraszamy na spotkanie on-line z tym wybitnym twórcą.

Podczas uroczystości otwarcia festiwalu zobaczyć będzie można jeszcze jeden film pozakonkursowy – obraz dokumentalny Ksawerego Szczepanika „Po Złoto”. Bohaterem tego filmu jest znakomity polski lekkoatleta, mistrz olimpijski i rekordzista świata w skoku o tyczce, gdynianin Władysław Kozakiewicz. Wsławił się nie tylko występami na stadionach całego świata, ale także gestem wykonanym w kierunku gwiżdżącej na niego publiczności podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

Pełen program festiwalu znajduje się TUTAJ.

Wszystkie filmy konkursowe, a także pokazy specjalne widzowie będą mogli obejrzeć on-line na platformie mojeekino.pl po wcześniejszym wykupieniu biletu od 30.11.2020 r. od godz. 9:00.

Zwycięzcy obu konkursów zostaną ogłoszeni 02.12.2020 o godzinie 20.00, podczas gali rozdania nagród.
JB
Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Filmowej
Ostatnia aktualizacja:  30.11.2020
Zobacz również
45. FPFF w Gdyni online. Relacja z konferencji prasowej
Znamy Laureatów XIII Przeglądu ALBATROSY
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll