PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film „Dziura w głowie” w reżyserii Piotra Subbotko z Bartłomiejem Topą w roli głównej otrzymał Wyróżnienie Specjalne Jury podczas 15. edycji festiwalu “L’Europe Autour de l’Europe” w Paryżu.
"Dziura w głowie" opowiada o aktorze, który jeździ z trupą teatralną po wschodniej Polsce. Kiedy wraca do rodzinnej wsi i umierającej matki, zastaje w domu upośledzonego mężczyznę. Próba rozszyfrowania tajemniczej postaci staje się jego obsesją, prowadząc do nieoczekiwanego finału.

Oprócz Bartłomieja Topy w filmie wystąpili m.in.: Sandra Korzeniak, Andrzej Szeremeta, Ewa Dałkowska, Zygmunt Malanowicz, Marta Zięba, Teresa Marczewska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Piotr Skiba. Zdjęcia do filmu stworzył Wojciech Staroń. Autorem muzyki jest światowej sławy kompozytor Paweł Szymański.

"Dziura w głowie" była realizowana na Dolnym Śląsku oraz Podlasiu. Producentem filmu współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jest Lambros Ziotas i Argomedia („Papusza”). Koproducentami: Wajda Studio, D 35 i Studio Filmowe Wrocław. 


"Dziura w głowie" miała światową premierę w głównym konkursie MFF w Szanghaju. Film był dotychczas pokazywany na wielu festiwalach m.in. w Gdyni, Pune, Rhode Island czy São Paulo i zdobył kilka nagród. Film został też nominowany przez Gildię Reżyserów Polskich do finału Nagrody im. Krzysztofa Krauze za rok 2019.

Francuski festiwal L’Europe Autour de l’Europe prezentuje kino autorskie z Europy. W poprzednich edycjach ze swoimi filmami gościli tu m.in. Carlos Saura, Jan Troell, Neil Jordan, Jonas Mekas czy Márta Mészáros. Z powodu pandemii tegoroczny festiwal odbywał się w formule online. Nagrodzone filmy zostaną pokazane 27 listopada.

Polską premierę kinową "Dziura w głowie" miała jesienią ubiegłego roku. W tej chwili film można wciąż oglądać na platformie Netflix.
MR
Argomedia
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Grand OFF - projekcje filmowe i warsztaty
Już wkrótce 30. Festiwal Mediów „Człowiek w Zagrożeniu”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll