PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 24 listopada ruszają 5. Młodzieżowe Warsztaty Reportażu. Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy wyjątkowych wykładowców - specjalistów w swoich dziedzinach. Pod ich czujnym okiem uczestnicy będą rozwijać swoje projekty filmowe.
Stowarzyszenie FILMFORUM ma przyjemność zaprosić na wyjątkowy cykl wykładów i warsztatów z wieloletnimi praktykami z branży filmowej i telewizyjnej. Udział w zajęciach pozwoli zdobyć doświadczenie na wszystkich etapach procesu realizacji oraz produkcji reportażu filmowego i telewizyjnego. Finalnym efektem warsztatów będą krótkie reportaże uczestników, zrealizowane pod okiem profesjonalistów. Każda etiuda powstanie przy indywidualnym wsparciu ekspertów w zakresie reżyserii, scenopisarstwa, realizacji obrazu filmowego, montażu oraz postprodukcji. Wszystkie zajęcia będą realizowane w formule wykładów online, interaktywnych webinariów oraz indywidualnych konsultacji.

Opiekę artystyczną nad warsztatami obejmie prof. Maria Zmarz-Koczanowicz - wybitna dokumentalistka, wieloletnia wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserka takich filmów, jak „Dworzec Gdański”, „Pokolenie ‘89” czy „Still Alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim”. Prof. Maria Zmarz-Koczanowicz przedstawi, jak wyglądają poszczególne etapy pracy nad scenariuszem filmu dokumentalnego i reportażu.

Operator filmowy i telewizyjny Andrzej Wolf wprowadzi uczestników w temat świadomego posługiwania się urządzeniami do rejestracji obrazu.

O kulisach pracy reportera telewizyjnego opowie Mateusz Górny, reżyser filmów niezależnych, operator filmowy, pracujący od lat przy programach „Interwencja” czy „Państwo w państwie” realizowanych w Telewizji Polsat.

Tajniki pracy montażysty odsłoni Przemysław Chruścielewski, autor montażu m.in. takich filmów jak „Ostatnia rodzina”, czy nominowane do Oscara „Boże Ciało”.

Z kolei Marta Sikorska, specjalistka od działań PR, rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia FILMFORUM poruszy temat promocji materiałów filmowych w sieci.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Aby się zgłosić, należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz. Szczegóły tutaj. 
MR
Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Eastern" w dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
Izabela Kiszka-Hoflik w jury Konkursu Głównego w Tallinie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll