PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Izabela Kiszka-Hoflik, agentka sprzedaży, producentka filmowa, założycielka firmy IKH Pictures Promotions, zasiada w jury Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Black Nights" w Tallinie.
Festiwal w Tallinie to jedna z najważniejszych imprez filmowych na świecie. Należy do tzw. kategorii "A" - znajduje się na prestiżowej liście festiwali akredytowanych przez organizację FIAPF. To także szczególnie ważna impreza dla naszego regionu. Założony w 1997 roku Tallinn Black Nights Film Festival stał się jednym z największych festiwali filmowych w Europie Północnej. Co roku gości ponad 1000 gości i delegatów branżowych z całej Europy oraz ponad 160 dziennikarzy. Festiwal  prezentuje ponad 250 filmów fabularnych i ponad 300 filmów krótkometrażowych i animacji, a rocznie odwiedza go 80 000 osób. Tallinn Black Nights Film Festival odbywa się w tym roku po raz 24. - w stolicy Estonii w dniach 13-29 listopada 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa festiwal przyjął rozwiązanie hybrydowe: pokazy dla publiczności odbywają się w kinie, natomiast dla akredytowanych gości oraz prasy na platformie online.

W zeszłym roku na festiwalu w Tallinie debiutowała "Supernova" Bartosza Kruhlika ze Studia Munka SFP. W tym roku polska obecność na festiwalu jest niezwykle bogata. Wśród dziewięciu polskich filmów, oprócz koprodukcji „Parkiet” Aleksandra Mindadze (Konkurs Główny), w sekcji Current Waves znalazły się "Magnezja" Macieja Bochniaka, czesko-polsko-słowacko-irlandzki "Szarlatan" Agnieszki Holland, „Aida” Jasmili Žbanić, która jest koprodukcją aż ośmiu państw (polską producentką jest Ewa Puszczyńska) i hinduski „The Disciple” w reżyserii Chaitanya Tamhane (autorem zdjęć jest Michał Sobociński). W konkursie debiutów jest jeszcze film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka, w sekcji Midnight Shrivers – „Komar” Filipa Jana Rymszy, w kategorii Screen International Critics’ Choice – „Sweat” Magnusa von Horna, a w konkursie filmów dziecięcych „Czarny Młyn” Mariusza Paleja.
 
 Izabela Kiszka-Hoflik na WAMA Film Festival w 2019 roku, fot. P. Skrzydło

Izabela Kiszka-Hoflik ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza i studium menedżerów kultury SGH. W latach 2000-2005 pracowała jako redaktor prowadzący seriali i filmów fabularnych w Agencji Filmowej TVP. Od 2005 roku dołączyła do zespołu nowo powstałego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od początku w dziale współpracy międzynarodowej od 2010 roku jako szef działu, od 2012 Pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Współpracy Międzynarodowej. Była odpowiedzialna m.in. za strategię promocyjną polskiego kina na rynkach międzynarodowych. Następnie pełniła funkcję Pełnomocnika Dyrektora PISF ds. Produkcji Filmowej.

W 2018 roku założyła własną firmę IKH Pictures Promotion zajmującą się sprzedażą, promocją oraz IKH Pictures Production sp z o.o. zajmującą się produkcją  polskich filmów. Izabela Kiszka-Hoflik jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Jest producentką debiutu Marty Minorowicz "ILuzja", który obecnie znajduje się na etapie zdjęć. Pracuje także nad przygotowaniem produkcji filmów Sebastiana Buttnego i Łukasza Rondudy.

WRÓB
artykuł redakcyjny / IKH Pictures Promotion
Ostatnia aktualizacja:  19.11.2020
Zobacz również
Znamy wykładowców Młodzieżowych Warsztatów Reportażu
„Alicja i żabka” w TVN Fabuła. Olga Bołądź o aborcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll