PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Trwa doskonała passa filmu „Wszystko dla mojej matki”. Tylko w ciągu dwóch dni film otrzymał aż dwie nagrody na międzynarodowych festiwalach. Na 3Kino w Pradze okrzyknięty został najlepszym debiutem, zaś na amerykańskim Ojai Film Festival wyróżniono go laurami za najlepszy film fabularny.
- Duma i radość! Gratulacje dla autorów wszystkich innych filmów. To było wspaniałe poznać tam tylu nowych przyjaciół – skomentowała werdykt Małgorzata Imielska. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała także ekipie, z którą tworzyła film i jurorom praskiego konkursu.

Małgorzata Imielska, archiwum własne

Producentami filmu "Wszystko dla mojej matki"Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński. Film otrzymał dofinansowanie PISF, koproducentami są: TVP, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon, Dreamsound. Za międzynarodową sprzedaż filmu i dystrybucję festiwalową tytułu odpowiada IKH Pictures Promotion. - Czekam na powrót lepszych czasów żeby filmowcy, zwłaszcza debiutanci mogli wrócić do obiegu festiwalowego tradycyjnego, spotykać się ze swoimi kolegami ze świata, oglądać swoje filmy, to fantastyczne doświadczenie. Nic nam nie zastąpi tych spotkań – mówi Izabela Kiszka-Hoflik, założycielka i szefowa IKF Pictures Promotions.

Polskie środowisko filmowe stosunkowo słabo zna jeszcze Ojai Film Festival, który z roku na rok wyrasta na coraz bardziej znaczącą amerykańską imprezę filmową. Nie bez znaczenia jest fakt, że festiwal odbywa się w pobliżu Los Angeles i przyciąga uwagę branżowych mediów.

Ojai Film Festival trwa w dniach 6-15 listopada 2020 roku. Festiwal założony został 20 lat temu w malowniczym górskim mieście Ojai, które ma bardzo interesującą historię: „od Indian Chumash po słynnych guru”. Idea festiwalu wiąże się ze szczególną atmosferą miejsca – twórcy imprezy kładą nacisk na duchowy aspekt percepcji filmu. Wybierają do konkursu filmy, które ich zdaniem wzbogacają widzów wewnętrznie, pomagają im osiągnąć wewnętrzne harmonię i które są dla nich inspiracją do osobistego rozwoju.  W ostatnich latach  Ojai Film Festival rozszerzył działalność o Focus Earth, przegląd filmów i paneli poświęconych zagadnieniom środowiskowym, organizuje również konkursy scenariuszowe i programy edukacyjne dla uczniów szkół średnich z regionu. 

Impreza prezentuje filmy z ponad 40 krajów, fabularne, animowane i dokumentalne. Organizatorzy chętnie cytują słowa hollywoodzkiego producenta Petera Gubera, który na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, powiedział, że „Ojai to następny Telluride”.

Festiwal corocznie odbywa się w Ojai Art Centre, fot. FB festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino - Praga (IFF 3Kino - Praga) koncentruje się na kinematografii krajów V4, czyli filmach czeskich, słowackich, polskich i węgierskich. Festiwal trwa w dniach 4-15 listopada 2020 roku.

Festiwal powstał w 2014 roku w celu ożywienia współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej w dziedzinie kinematografii. Podstawową ideą festiwalu jest pokazanie widzom tego, co najlepsze we współczesnym kinie krajów V4 oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji i spotkania twórców, producentów, dystrybutorów i oczywiście widzów. Warto zwrócić uwagę, że festiwal stanowi symboliczną fuzję festiwali filmowych krajów regionu, zwłaszcza Film Babí léto w Trzyńcu, Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie , Solanin Film Festival w Nowej Soli.
 
Bohaterką filmu Małgorzaty Imielskiej jest siedemnastoletnia Ola. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.


"Wszystko dla mojej matki", materiały promocyjne

Autorem zdjęć do filmu "Wszystko dla mojej matki" jest Tomasz Naumiuk. W filmie wystąpili: Zofia Domalik, Halina Rasiakówna, Maria Sobocińska, Adam Cywka, Dobromir Dymecki, Jowita Budnik, Malwina Laska, Katarzyna Wajda.  Za produkcję odpowiada Naima Film.

  Na 44. FPFF w Gdyni Zofia Domalik otrzymała nagrodę za debiut aktorski. Na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki oraz nagrodę "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu. Film brał udział w Konkursie 1,2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" (Ałmaty) uhonorowano go Wyróżnieniem  Specjalnym.

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  15.11.2020
Zobacz również
"Supernova" z Nagrodą Specjalną w Pradze
Tomasz Orlicz – obrazem i głosem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll