PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy pokazł spot tegorocznej edycji, odwołujący się do symboliki dwóch dwójek. Przegląd odbędzie się online w dniach 23-29 listopada.

Spot nawiązuje do oprawy wizualnej tegorocznego Kina na Granicy. Opiera się ona na symbolice liczby 22 – numeru tej edycji Przeglądu i natury wydarzenia filmowego, które w rozgrywa się partnersko w dwóch miastach: Cieszynie i Czeskim Cieszynie – w tym roku wyjątkowo tylko online. Ma intensywną typografię – żółty i czarny to kolory, które tworzą najmocniejszy kontrast.

Powstała jeszcze zimą oprawa 22. Kina na Granicy niespodziewanie koresponduje bardzo z nietypowym dla festiwali filmowych sezonem, w którym bardzo dużo wydarzeń musiało przeniesć się do Internetu.


- Myśląc o 22. edycji i szukając niebanalnego nawiązania do jednego z tematów tegorocznego festiwalu, a więc sieci i Internetu, postanowiłam poszukać głębiej i wyjść poza stereotypowe znaki @, kabel czy symbolu ikonki wi-fi, od których roi się wszędzie – podkreśla w styczniu autorka oprawy wizualnej Iwona Cichy. - Stąd też pojawił się pomysł na stworzenie plakatu na bazie modułu, który można rozbudowywać w nieskończoność we wszystkich kierunkach. Dokładnie tak, jak działa sieć! Ale sam moduł to nie wszystko. Nie byłoby Internetu bez komputerów, a komputerów bez systemów liczbowych i kodowania. Skoro dane można zakodować przy użyciu ciągu powtarzających się cyfr, to dlaczego nie moglibyśmy napisać naszego systemu dwudziestodwójkowego? Systemu zapewniającego dostęp do świetnych filmów. Ale Internet to też zagrożenia. Nie bez powodu krawędzie stopni czy niskich sufitów są malowane w żółto-czarne pasy, do czego również nawiązuje kolorystyka plakatu.

Autorem spotu jest Kacper Zamarło.


W tegorocznej, nietypowej, bo dostępnej tylko w Internecie edycji Kina na Granicy, najszerzej zaprezentowane będą polskie, czeskie i słowackie filmy sezonu 2019/2020, m.in. „Staříci“ (reż. Ondřej Provazník, Martin Dušek), „Tiché doteky“ (Michal Hogenauer), „Vlastníci“ (Jiří Havelka), „Poslední aristokratka“ (Jiří Vejdělek), „Baťa, první globalista“ (Peter Kerekes), „Osamelí bežci: Ideme ďalej!“ (Martin Repka), „Raj na zemi“ (Jaroslav Vojtek), „Jan Palach“ (Robert Sedláček) „Dolina Bogów“ (Lech Majewski), „Maryjki” (Daria Woszek), „Tony Halik“ (Marcin Borchardt), „Interior“ (Marek Lechki), „Supernova“ (Bartosz Kruhlik), „Eastern” (Piotr Adamski) i „Moja polska dziewczyna“ (Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek). Zestaw ten wzbogacą cieszące się popularnością podczas zeszłorocznej czeskie hity, takie, jak: „Domestik“ (Adam Sedlák), „Chata na prodej“ (Tomáš Pavlíček),“Teroristka“ (Radek Bajgar), „Toman“ (Ondřej Trojan) i „Zlatý podraz“ (Radim Špaček). Zobaczyć będzie można także obrazy klasyków kina: Miloša Formana, Andrzeja Żuławskiego, Jána Kadára i Elmara Klosa.

MR
Kino na granicy
Ostatnia aktualizacja:  13.11.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Znamy program Etiuda&Anima
Paweł Maślona reżyseruje serial "Pisarze. Serial na krótko"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll