PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
19 filmów, w tym premiery online fabuł i dokumentów pokazywanych na największych festiwalach na świecie – Ninateka (ninateka.pl) zaprasza na seanse odbywające się w ramach 18. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA. Przegląd potrwa od 16 do 22 listopada.
W programie znalazły się m.in. filmy wybitnego izraelskiego twórcy Aviego Neshera – Poprzednie życie (zainspirowany biografią Barucha Milcha, który przetrwał Holokaust na terenie Polski) oraz Sekrety, dokumenty Jascha Hannovera – Rytuały miłosne w Izraelu i Wojna Hollywoodu. Drugi z tytułów ukazuje dokonania wybitnych reżyserów – Williama Wylera, Franka Capry, Anatole’a Litvaka i Billy’ego Wildera, którzy podczas II Wojny Światowej wspomagali propagandę armii. Pokazany zostanie również dokument Baraka Heymanna W Twoich oczach, ujawniający mniej znane aspekty życia czworga youtuberów, gwiazd izraelskiego internetu.

Nie zabraknie także najnowszych produkcji z Izraela, Niemiec, Australii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski, w tym produkcji Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego – Hen i wojna (w reżyserii pracowników FINA – Adama Wyżyńskiego i Barbary Głębickiej–Gizy). Oprócz filmów widzowie Ninateki będą mogli obejrzeć spektakl telewizyjny Dzień gniewu na podstawie tekstu Romana Brandstaettera.

Wszystkie filmy będą dostępne jak zawsze za darmo i bez reklam, z napisami polskimi.

Program festiwalu poprzedzi pokaz W ciemności Agnieszki Holland, nominowany do Oscara, nagrodzony Złotymi Lwami w aż 10 kategoriach, w tym za najlepszy film, reżyserię i pierwszoplanowe role dla Agnieszki Grochowskiej i Roberta Więckiewicza. Film był porównywany przez krytykę amerykańską do Listy Schindlera i Pianisty. 18 listopada odbędzie się webinarium z Agnieszką Holland, poświęcone temu właśnie filmowi.

Filmy i spektakl będą publikowane w blokach 48 godzinnych. Pełen program oraz szczegółowy harmonogram pokazów w Ninatece znajduje się tutaj.

O Festiwalu

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej powstał w 2003 roku. Jest to pierwszy tego typu festiwal w Polsce i jeden z pierwszych i największych w tej części Europy. Celem organizatorów Festiwalu jest umożliwienie polskiej publiczności kontaktu z najciekawszymi i najnowszymi filmami o tematyce żydowskiej z całego świata. W tym roku festiwal odbędzie się w całości online, a głównym partnerem w Internecie została Ninateka (ninateka.pl).


MR
WJFF
Ostatnia aktualizacja:  10.11.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
„Boże Ciało” i „Szarlatan” nominowane do Europejskich Nagród Filmowych
Program online EnergaCamerimage
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll