PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w czwartkowe wieczory zaprasza młodzież i dorosłych na godzinne spotkania z kinem dokumentalnym powstającym w ekstremalnych lokacjach. Eliza Kubarska – wielokrotnie nagradzana reżyserka, podróżniczka i alpinistka (Co się wydarzyło na wyspie Pam, Badjao. Duchy z morza, K2. Dotknąć Nieba, Ściana Cieni) – zdradzi tajniki realizacji filmów na końcu świata, w morskich głębinach albo na górskich szczytach.
Przez sześć tygodni uczestnicy i uczestniczki poznają cały proces powstawania ekstremalnego dokumentu – od wielkiego marzenia, przez organizację niebezpiecznych wypraw, aż po spotkania z bohaterami i realizację filmu. Na inauguracyjnym spotkaniu – 13 listopada – Eliza Kubarska opowie, jak przełożyła pasję do podróży i przygody na grunt filmowy. Podczas dwóch kolejnych, na podstawie swoich dokumentów, przybliży tajniki tworzenia filmów na morzu i pod wodą (Badjao. Duchy z morza) czy w wysokich górach (Co się wydarzyło na wyspie Pam, Ściana Cieni i K2. Dotknąć Nieba). Następny tydzień to spotkanie z gośćmi specjalnymi – Davidem Kaszlikowskim, fotografem i operatorem sportów ekstremalnych oraz Keithem Partridgem, specjalistą od zdjęć filmowych w ekstremalnych warunkach (rozmowa po angielsku). Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda proces zdjęciowy przy ekstremalnych temperaturach, bez dostępu do cywilizacji, prądu i odpowiedniej ilości tlenu. Piąte spotkanie będzie poświęcone specyfice bycia kobietą-filmowcem.

Eliza Kubarska w rozmowie z Moniką Braid – jej stałą producentką – opowie, w jaki sposób łączy rolę matki i podróżniczki. Cykl KINO EXTREME zwieńczy rozmowa z Dmitrijem Golovchenką (w języku angielskim) i Marcinem Tomaszewskim, alpinistami sportretowanymi w Ścianie Cieni. Spotkanie będzie poświęcone przyziemnym aspektom życia niesamowitych bohaterów filmów Elizy Kubarskiej.
 
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/409830133751436
MR
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  10.11.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Program online EnergaCamerimage
NH: Spotkanie z twórcami „Zabij to i wyjedź z tego miasta”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll