PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Gry wideo coraz częściej opowiadają o najważniejszych problemach społecznych – zdrowiu psychicznym, nierównościach, konsumpcjonizmie, ekologii, migracjach, ideologiach, fake newsach. O tym, że gry to coś więcej niż rozrywka, przekonają się w dniach 8-11 grudnia 2020 uczestnicy międzynarodowego festiwalu Games for Impact. Wydarzenie odbędzie się w sieci.
Gry wideo często przedstawiane są jako zagrożenie, szczególnie dla dzieci. Organizatorzy  festiwalu, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Indie Games, chcą skonfrontować się z tym przekonaniem i udowodnić, że gry komputerowe mogą być skutecznym narzędziem w rękach nauczycieli, edukatorów, aktywistów i badaczy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2018 roku i była pierwszym tego typu wydarzeniem w naszej części Europy. Zaprezentowano ponad 30 gier, a wśród gości pojawili się ważni przedstawiciele nurtu z całego świata, tacy jak Asi Burak (przewodniczący organizacji Games for Change) czy Ryan i Amy Green (twórcy nagradzanej gry That Dragon, Cancer).

Podczas zbliżającej się 2. edycji festiwalu poruszone zostaną przede wszystkim kwestie praktyczne. Ważnym elementem będzie budowanie powiązań między twórcami gier, innowatorami społecznymi, edukatorami i inwestorami. Zaprezentowane zostaną również inspirujące studia przypadków  i konkretne rekomendacje.

Kadr z Waterworks!, jednej z gier w oficjalnej selekcji festiwalu

Najważniejsze zagadnienia festiwalu będą dotyczyć:
- Gier dla dzieci i szkół – jak wybrać odpowiednią grę dla swojego dziecka lub klasy? Jak projektować gry dla młodszej publiczności i szkół?
- Gier dla demokracji i krytycznego myślenia – organizatorzy podpowiedzą jak używać gier do budowania empatii, promowania krytycznego myślenia i  różnorodności – ale też jak opowiadać o trudnych i złożonych tematach.
- Gier dla dostępności i użyteczności – uczestnicy dowiedzą się jak uczynić gry dostępnymi dla ludzi z niepełnosprawnościami – i dlaczego wszyscy gracze docenią ten wysiłek.
Wszystkie wydarzenia festiwalowe – panele dyskusyjne i warsztaty – będą odbywać się w języku angielskim. Wybrane wydarzenia będą tłumaczone na język polski.
Jeśli jesteś twórcą gier, rodzicem, nauczycielem, edukatorem, animatorem społecznym, pracownikiem organizacji pozarządowych, aktywistą, inwestorem, badaczem lub po prostu lubisz gry – weź udział w Games for Impact.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja startuje 12 listopada na stronie www.gamesforimpact.pl
MM
FINA
Ostatnia aktualizacja:  5.11.2020
Zobacz również
fot. FINA
Polskie filmy w programie 20. MFF Nowe Horyzonty
Już niedługo rusza 14. Festiwal Pięć Smaków
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll