PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
25 listopada 2020 ruszy internetowa edycja festiwalu i potrwa do 6 grudnia. Karnety i dostępy do pojedynczych filmów są już w sprzedaży.
Program festiwalu
Domowe seanse filmów VR, kulinarne niespodzianki, kultowe festiwalowe gadżety - a przede wszystkim ponad pięćdziesiąt filmów: hipnotyzujące obrazy, intrygujące scenariusze, wspaniałe kreacje aktorskie i mocne głosy najciekawszych współczesnych reżyserów i reżyserek. To wszystko już za trzy tygodnie można będzie odkrywać z zacisza własnego domu. O szczegółach programu i ulubionych filmach organizatorzy opowiadali w czwartek na oficjalnej prezentacji, której zapis można obejrzeć na stronie festiwalu


W programie tegorocznego festiwalu znalazło się ponad pięćdziesiąt tytułów, prezentujących bardzo szeroki przekrój kinematografii azjatyckich: od kina gatunkowego po małe niezależne produkcje, od niezwykłych formalnych eksperymentów po ciepłe i poruszające filmy o zwykłym życiu. Lista filmów dostępna jest tutaj.
Codziennie będą się odbywać spotkania w studiu festiwalowym na żywo. Wszystkie filmy prezentowane na platformie Pięć Smaków VOD zostaną również opatrzone eksperckim wstępem, pozwalającym poznać szerszy kontekst filmu i kulisy jego powstania.

Sekcje 14. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków:
Nowe kino Azji - palące tematy, zaskakujące formy, mistrzowie azjatyckich kinematografii
Parasites - przewrotne kino społeczne niepokornych twórców z Korei Południowej
Kino ze smakiem - kulinarne niespodzianki filmowe i tajniki azjatyckich kuchni
Podróż do Azji - ukryte zakątki kontynentu, lokalne tradycje i urzekająca atmosfera wojaży w nieznane
Hongkong dziś - metropolia w obliczu wielkich politycznych przemian i nostalgia za barwną przeszłością wielokulturowego miasta
Azjatycki VR - artystyczne i rozrywkowe oblicze wirtualnej rzeczywistości
Asian Cinerama - nominowane do Asian Film Awards przeboje i dzieła uznanych mistrzów
Polskie akcenty - spotkanie polskiego i azjatyckiego świata filmowego.


W piątek 6 listopada 2020 do sprzedaży trafią opatrzone tegorocznym logo gadżety. Do dobrze znanych widzom firmowych toreb i czapek dołączą w tym roku także poszewki na poduszki, które pomogą stworzyć we własnym domu festiwalową atmosferę. Symbolem 14. edycji festiwalu, odbywającego się w lunarnym Roku Szczura, jest właśnie ten sympatyczny gryzoń, symbolizujący spryt i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji.


Azjatyckie kulinaria z dostawą do domu
W tym roku festiwal jest ucztą nie tylko dla ducha. Już 10 listopada 2020 na stronie festiwalu pojawią się propozycje kulinarne: najlepsze warszawskie restauracje, specjalizujące się w azjatyckich daniach, przygotowały dla nas wyjątkowe zestawy inspirowane poszczególnymi filmami sekcji Kino ze smakiem. Oryginalne, niedostępne na co dzień menu na poszczególne dni zamawiać będzie można przed festiwalem, w dniach 10-20 listopada 2020 - tak, by każdy chętny widz mógł zagwarantować sobie filmową kolację w wybranym terminie.

Kawałek ziemi, reż. Yim Soon-rye, Korea Południowa 2018

Dostęp do filmów
Na stronie festiwalu można już kupić zarówno karnety, jak i dostępy do pojedynczych tytułów. Karnet Pięć Smaków online w cenie 100 zł umożliwia dostęp do wszystkich 52 festiwalowych filmów. Większość z nich dostępna będzie przez cały czas trwania festiwalu, pojedyncze tytuły mają czas projekcji ograniczony do konkretnych dni - zawsze jest to wyraźnie zaznaczone w ich opisach. Po zakupieniu karnetu i zalogowaniu na konto widz ma możliwość wyświetlenia każdego filmu o dowolnej porze. Nie ma limitów obejrzeń - można do każdego filmu powrócić lub wznowić przerwaną projekcję wedle uznania. Posiadacz karnetu może oglądać film w danym momencie wyłącznie na jednym urządzeniu.Dostępy do pojedynczych tytułów w cenie 18 zł pozwalają na obejrzenie jednego wybranego filmu. Po rozpoczęciu festiwalu wystarczy zalogować się na konto - po wejściu na stronę opłaconego tytułu będzie można go od razu odtworzyć. Od momentu kliknięcia "Odtwórz" widz ma 24 godziny na dokończenie danego seansu.

Dostęp do pakietu ośmiu doświadczeń VR w cenie 30 zł pozwala na dostęp do wszystkich filmów w sekcji Azjatycki VR przez cały czas trwania festiwalu. Do oglądania filmów nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt: wystarczy zwykły komputer lub smartfon. Najlepszy efekt można jednak odczuć, korzystając ze smartfona i prostych gogli, w które można go włożyć. Bazowy model gogli będzie można również zamówić na stronie festiwalu.

Karnety i bilety na pojedyncze filmy można kupić tutaj.

Bestie na krawędzi, reż. Kim Yong-hoon, Korea Południowa 2020
MM
Pięc smaków
Ostatnia aktualizacja:  4.11.2020
Zobacz również
Jasna strona gier wideo w 2. edycji Games for Impact
Rusza 19. CINEMAFORUM
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll