PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Choć połączone festiwale odbędą się już wkrótce w całości online, organizatorzy postanowili również zrealizować kilkanaście pokazów kinowych, nie tylko w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, ale równie w warszawskim Kinie Muranów. Ze względu na zamknięcie kin w Polsce, nie odbędą się stacjonarne pokazy planowane od 7 listopada.
Tegoroczna 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbywa się wraz z 11. American Film Festival w dniach 5 – 15 listopada na platformie Nowe Horyzonty Video. Niektóre z tytułów filmowych będzie można jednak obejrzeć w salach kinowych w dwóch miastach, Wrocławiu i Warszawie (w dniach 5 i 6 listopada).

W kinie Muranów, w dniach 5 i 6 listopada, w ramach otwarcia MFF Nowe Horyzonty odbędą się przedpremierowe pokazy „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, animacji pokazywanej na Berlinale i wyróżnionej na festiwalu w Annency. W ramach otwarcia American Film Festival zaprezentowany zostanie film „Świat, który nadejdzie” w reżyserii Mony Fastvold, który brał udział w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji. Na ekranie kinowym pojawi się również filmowy portret zwierząt hodowlanych „Gunda”, za którego reżyserię odpowiada Viktor Kosakovskiy, a producentem wykonawczym jest Joaquin Phoenix. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć film „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” Elizy Hittman, zwycięzcę Grand Prix Jury na Festiwalu w Berlinie. Odbędą się także dwa pokazy przedpremierowe „Sweat” w reżyserii Magnusa von Horna, który znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020.

We wrocławskim kinie Nowe Horyzonty oprócz powyższych tytułów, na wielkim ekranie będzie można zobaczyć „Ludzki głos” czyli pierwszy nieanglojęzycznego film Pedra Almodóvara.
JB
Kino Nowe Horyzonty / Kino Muranów
Ostatnia aktualizacja:  5.11.2020
Zobacz również
Elżbieta Pietrzak – charakteryzatorka z pasją
Znamy zwycięzców 6. Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll