PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do konkursu, który w tym roku zwraca szczególną uwagę na zagadnienia autotematyzmu i autobiografizmu w kinie. Po raz pierwszy do grona fundatorów nagród dołącza Krakow Film Commission, oferując staż, podczas którego będzie można zobaczyć, jak w Małopolsce kręci się filmy, dokumenty czy seriale, a także jak szuka się idealnych lokacji.
Rejestracja do V Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej potrwa do 9 listopada 2020. Olimpiada to jedyna tego rodzaju interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim. Jej celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Szczególny nacisk położony jest na rozwijanie umiejętności sytuowania dzieł z dorobku kultury polskiej w odpowiednich kontekstach. W dużym stopniu konkurs koncentruje się także na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W trakcie Olimpiady uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu.

Tematem tegorocznej edycji jest „Kino i twórcy patrzą w lustro: autotematyzm i autobiografizm”. Olimpiada będzie składać się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (19 listopada 2020 r.), zawodów okręgowych (11 stycznia 2021 r.) oraz zawodów centralnych (26-27 marca 2021 r.). Na laureatów czekają: roczne stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce, akredytacje na festiwale filmowe (m.in. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Tofifest w Toruniu i Warszawski Festiwal Filmowy), roczna prenumerata czasopisma „Ekrany”, książki, filmy na DVD, a także dwa staże w komisjach filmowych: krakowskiej i wrocławskiej.

Olimpiada została dwukrotnie doceniona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej nominacją do nagrody w kategorii edukacji filmowej.

Więcej informacji na www.fn.org.pl/olimpiada. Na stronie internetowej dostępny jest również wykład wprowadzający do tegorocznego tematu dra Pawła Bilińskiego.

MM
KBF
Ostatnia aktualizacja:  26.10.2020
Zobacz również
Znamy skład Konkursu Filmów Polskich i Konkursu Pilotów Seriali EnergaCAMERIMAGE 2020
Wznawiamy dostawę obiadów dla członków Koła Seniora
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll