PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Sytuacja epidemiczna zmusiła organizatorów 19. Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych do zorganizowania tegorocznej edycji festiwalu w wersji online. Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem Błażeja Hrapkowicza – Dyrektora CINEMAFORUM.
Miejsce festiwalu filmowego jest w kinie. Chociaż ta forma uczestnictwa w kulturze przeżywa obecnie głęboki kryzys, trudno jest zastąpić oferowane przez nią doznania. Publiczność festiwalowa to kinofile i kinofilki, dla których niezwykle istotne jest nie tylko wspólne obcowanie ze sztuką filmową, ale również spotkanie, wymiana idei i emocji, jedyna w swoim rodzaju energia, która w ten sposób powstaje. Oprócz wartości artystycznych i społecznych festiwale to także wymierne zyski ekonomiczne dla państwa, podmiotów prywatnych czy miast i regionów, w których się odbywają. Wbrew stereotypowemu postrzeganiu kultury jako siedliska oderwanych od rzeczywistości „pięknoduchów” trzeba wyraźnie powiedzieć, że jest ona po prostu opłacalna i są na to twarde dowody.


Jednocześnie w tych trudnych czasach ciąży na nas wszystkich odpowiedzialność stosowania się do przepisów sanitarnych, a przede wszystkim konieczność troski o wspólne bezpieczeństwo. Pragniemy też, aby najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata trafiły do jak najszerszego grona widzów i widzek. Festiwal po prostu musi się odbyć, a przy stale zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej i ciągłej aktualizacji wytycznych sanitarnych nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować w formie stacjonarnej.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że tegoroczna edycja CINEMAFORUM odbędzie się online na platformie mojeekino.pl w dniach 4-8 listopada 2020 r. Dostęp do filmów będzie wciąż darmowy, po uprzedniej rejestracji na wspomnianej platformie i uzyskaniu cyfrowej wejściówki. Wszelkie wydarzenia towarzyszące – np. dyskusje, spotkania branżowe, czy warsztaty - będzie można obejrzeć na naszych kanałach internetowych. Traktujemy to rozwiązanie wyłącznie jako tymczasową „protezę” na czas pandemii, ponieważ festiwal online na dłuższą metę mija się z celem, jest sprzeczny z fundamentalną ideą imprezy filmowej, jako wydarzenia bazującego przede wszystkim na kontakcie międzyludzkim.

Hasło CINEMAFORUM brzmi w tym roku „krótkie dystanse”. W czasach izolacji to właśnie kino pozwala nam na powrót zbliżyć się do siebie. Skrócić dystans.


MR
Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2020
Zobacz również
Ujawniono program 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival
CINEMAFORUM – 19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych odbędzie się online
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll