PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Przegląd będzie odbywał się w dniach 23-26 października 2020 roku w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna. W programie znalazł się film "Wielki strach" Pawliny Carlucci Sforzy wyprodukowany przez Studio Munka-SFP.
Podczas przeglądu wyświetlone zostaną filmy polskich i zagranicznych twórców. Na widzów czekają 4 dni projekcji filmowych z całego świata oraz wydarzenia towarzyszące. Wśród propozycji znalazł się film "Wielki strach" Pawliny  Carlucci Sforzy wyprodukowany przez Studio Munka-SFP. Film opowiada o społecznej pamięci mordów, jakie miały miejsce po II wojnie światowej w lesie Dębrzyna na Podkarpaciu. Wielu ludzi wracało wtedy z odległych krańców świata, nie spodziewając się, że blisko domu staną się ofiarą napadu ze strony grasujących tu bandytów. Wyrzuceni z pociągu, ograbieni i na koniec zabici, powiększali liczbę jakoby zaginionych w czasie wojny. O tym, co się w lesie dzieje, wiedzieli mieszkańcy pobliskich miejscowości. Nie interweniowali jednak, bo, jak sami mówią, "żyli pod strachem". Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.


Etnograficzne warsztaty dla najmłodszych
Każdego dnia trwania Przeglądu na dzieci czekają etnograficzne gry i zabawy. Dzieci uczestniczące w warsztatach będą mogły zagrać w wyjątkowe gry czy posłuchać ciekawych opowieści o innych kulturach i tradycjach. Wszystko utrzymane w etnograficznym duchu.Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Koncert zespołu Stój Katarzyno

sobota, 24 października, 20:00, sala widowiskowa Służewskiego Domu Kultury
Stój Katarzyno, to grający muzykę folkową zespół, który swoje inspiracje czerpie głównie z tradycji polskiej, ale także łemkowskiej, ukraińskiej i bałkańskiej. Muzycy wykonują własne kompozycje oraz tradycyjne pieśni w aranżacjach przywodzących na myśl muzykę filmową. Podczas koncertów Stój Katarzyno można usłyszeć melancholijne ballady jak “Jeszcze nie do dom dziewczyno” i “Dwa serduszka cztery oczy”, skoczne polki jak “Cukier z powyłamywanymi palcami”, oraz transowe oberki jak “Leć głosie po rosie”.

Debata: “Reprezentacja innych kultur w filmie, turystyce i reportażu”
niedziela, 25 października, 18:00
Tradycją naszego przeglądu stały się organizowane w niedziele antropologiczne debaty. 
W tym roku zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wizualność kreuje nasze oczekiwania i wyobrażenia na temat innych kultur 
i społeczności. Do niedzielnej dyskusji zaprosiliśmy gości - mgr Agatę Rybus, dr Pawła Cywińskiego oraz dr hab. Sławomira Sikorę.
MR
Oczy i Obiektywy
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2020
Zobacz również
Janusz Połom – sztukmistrz obrazu
Trwa 15. edycja Plenerów Film Spring Open. W tym roku online
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll