PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  7.10.2020
Targi CentEast to wydarzenia branżowe odbywające się w ramach 36. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, w dniach 15-18 października. W tym roku będą mieć formułę hybrydową – część z nich odbędzie się na żywo, a pozostałe online.

Celem targów jest promowanie kina z Europy Środkowo-Wschodniej na arenie międzynarodowej oraz stworzenie miejsca spotkań dla agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów z całego świata. Targi odbywają się od 2005 roku. W programie 16. Targów CentEast znalazły się:


Pokazy Warszawskie – 36. edycja zamkniętych pokazów najnowszych polskich filmów (w tym koprodukcji) o międzynarodowym potencjale, dla zagranicznych agentów sprzedaży, dystrybutorów i selekcjonerów festiwalowych. W tym roku pokazy odbędą się online.


Warszawskie Works-in-Progress – prezentacje online pełnometrażowych projektów filmów fabularnych lub dokumentalnych z Europy Wschodniej, w zaawansowanym stadium produkcji lub post-produkcji, które nie były jeszcze prezentowane na innych targach lub festiwalach.


Warsaw Next – 10. edycja warsztatów dla młodych polskich filmowców odbędzie się w dniach 15-17 października. W tym roku warsztaty skupiać się będą wokół tematu scenopisarstwa i developmentu, stąd współpraca z warsztatami dla twórców z Europy Środkowowschodniej – ScripTeast. Z tej okazji Warsaw Next otworzy spotkanie z producentem, reżyserem i Prezydentem Polskiej Akademii Filmowej oraz głównym organizatorem ScrtipTeast – Dariuszem Jabłońskim. Wśród wykładowców znaleźli się również uznani konsultanci scenariuszowi z Niemiec: Franz Rodenkirchen i Françoise von Roy oraz tegoroczni goście WFF, m.in. rumuński reżyser Dan Chisu. Wykładom będą towarzyszyć wydarzenia networkingowe, dyskusje i spotkania z polską i zagraniczną branżą filmową.


FIPRESCI Warsaw Critics Project – to warsztaty (na żywo) dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych z Europy Wschodniej, organizowane od 2006 roku wspólnie przez Warszawską Fundację Filmową i Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI.


Doc Lab Poland – warsztaty (na żywo) dla twórców filmów dokumentalnych na różnym etapie produkcji i post-produkcji oraz seria wykładów (online) otwartych dla publiczności, organizowane przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.


Otwarte Warsztaty „Sztuka Montażu” – organizowane od 2004 roku, wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Montażystów, warsztaty (na żywo) dla osób interesujących się montażem, podczas których czołowi polscy montażyści odkrywają przed uczestnikami tajniki zawodu.


Pitchingi z Wajda School – organizowane po raz drugi, pitchingi projektów (online)  wygłaszane przez absolwentów Szkoły Wajdy.


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu wna stronie WFF

MR
WFF
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Stanowisko SFP dot. implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Andrzejowi Wajdzie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll