PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Znamy nagrodzone projekty filmów i seriali dla dzieci biorące udział w forum koprodukcyjnym Kino Dzieci Industry, będącym częścią branżową festiwalu Kino Dzieci. Tegoroczna edycja forum odbyła się online.
Kino Dzieci Industry to międzynarodowe forum koprodukcyjne skierowane do branży zainteresowanej rozwojem i produkcją filmów/seriali dla dzieci i młodej widowni. Wydarzenie odbywa się od 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie. Tegoroczna edycja odbyła się w formule online. W wydarzeniu wzięło udział 274 decydentów i uczestników – dystrybutorów, agentów sprzedaży, nadawców, platform VOD, producentów.  

Zwycięzcy Kino Dzieci Industry:
Nagroda Centrum Technologii Audiowizualnych (Ceta) o wartości 60 tys. zł w formie wkładu niepieniężnego (aport rzeczowy) w produkcję kolejnego filmu została przyznana polskiemu projektowi „Dziadku, wiejemy”, którego producentką jest Karolina Galuba z Furia Film, a scenarzystą Emil Płoszajski. Projekt rozwijany był w ramach warsztatów Kino Dzieci.Lab.

Nagroda Pop Up Film Residency – 3-tygodniowy pobyt twórczy w Bratysławie z możliwością pracy nad scenariuszem powędrowała do projektu z Filipin „Ninja from Manila”. Producentem filmu jest Alemberg Ang, scenarzystami Miko Livello, Joma labayen i Mihk Vergara.

Nagroda M:brane została przyznana węgierskiemu projektowi „Lala – A Fairy’s Heart”. Producentami filmu są József Berger, Anna Jancsó, Krisztina Endrényi, scenarzystą Attila Gigor.

Kolejną nagrodą jest bezpłatne uczestnictwo w warsztatach EAVE Marketing Workshop. W warsztatach weźmie udział polska producentka Zofia Jaroszuk z warszawskiego studia Animoon, które podczas forum prezentowało swoje dwa projekty „Foczka Flo” i „Toru Superlis”.

Ostatnią przyznaną nagrodą był udział w rocznych warsztatach developmentowych Kino Dzieci.Lab. Możliwość rozwoju projektu otrzymał projekt z Czarnogóry „Planet 7693”. Nabór na warsztaty trwa do 23 października 2020.
MM
Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2020
Zobacz również
"Skandal. Ewenement Molesty" już w kinach
Spotkanie z twórcami "Jak najdalej stąd" w Kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll