PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
7 festiwalowych dni, 140 wydarzeń, 80 filmów konkursowych wybranych z ponad 1000 zgłoszeń z całego świata i niemal 200 filmów we wszystkich pokazach - ruszył 13. kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR! Festiwal potrwa do 9 października.
Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w formule hybrydowej - wydarzenia odbędą się stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu i w Scenie na Piętrze oraz online.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O FESTIWALU ONLINE

W wydarzeniach festiwalowych, które będą dostępne online będzie można wziąć udział logując się na stronie internetowej. Konieczne jest założenie konta pod adresem: http://animator-festival.com/zaloguj/. Pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAnimator z terenu Polski.

Na platformie można stworzyć dwa typy konta:
- konto widza/ widzki festiwalu
- konto gościa akredytowanego jest skierowane wyłącznie do przedstawicieli branży filmowej, branży audiowizualnej oraz grafików, programistów, studentów kierunków artystycznych, krytyków oraz przedstawicieli mediów i musi zostać zaakceptowane przez administratora. Po akceptacji konta przez administratora, można zakupić akredytację branżową.

Odtwarzanie filmów będzie możliwe wyłącznie na urządzeniach obsługujących przeglądarki: Chrome, Firefox, Microsoft Edge. Sugerowane jest zainstalowanie najnowszych wersji przeglądarek. Każdy z pokazów, spotkań można obejrzeć w ciągu 4 godzin od godziny jego rozpoczęcia podanej w repertuarze. Oznacza to, że jeśli pokaz jest wpisany na godzinę 10:00, można obejrzeć go maksymalnie do godziny 14:00.

Szczegółowe informacje znajdują się też w FAQ, które jest dostępne w panelu, po utworzeniu konta.

LIVE STREAM
W zakładce programowej znalazła się też sekcja LIVE STREAM. Widoczne w rozpisce wydarzenia będą transmitowane na kanałach Vimeo, FB i Youtube. Wśród zaplanowanych wydarzeń są codzienne zapowiedzi poszczególnych festiwalowych dni - każdego dnia o 9:45. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na transmisję wydarzenia otwierającego festiwal - BEYOND BOWIE, czy też spotkania Q&A z autorkami i autorami filmów konkursowych.


Papierowy dom, reż. Martyna Hołda

Rekomendacje programowe od organizatorów:

Rodzinnie
Dla rodzin z dziećmi polecany jest Animator dla dzieci – jak co roku przegląd pięknych i mądrych animacji krótkometrażowych, w tym "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię" - Lorenzo Mattotiego.

Konkurs Międzynarodowy
Najlepsze filmy z całego świata. W tym roku w konkursie 47 filmów. Podzielono je na pokazy tematyczne. Zachęcamy do głosowania na ulubiony tytuł. Jedną z najważniejszych nagród jest Nagroda publiczności.

Społecznie aktywni
Miłośnikom kina zaangażowanego poleca się pokazy połączone hasłem Beyond my World. Kobiety mają głos czyli mocny przekaz w wykonaniu animatorek z całego świata; Animacje wobec konfliktów – prezentujące rozbieżności społeczne i idelogiczne; Trzy logiczne wyjścia – poruszający problem sporu palestyńsko-izraelskiego. Warto także zaplanować czas na przegląd twórczości Lizzy Hobbs - ujęte w cyklu I’M OK - wielokrotnie nagradzanej pracy artystki.

Animowane Seriale
Organizatorzy zaprezentują kilka odcinków przebojowego Primal i Samuraja Jack’a, a wisienką na torcie będą Masterclassy z Mike’m Hollingsworthem (twórcórca BoJack’a Horseman’a) i Hisko Hulsingiem oraz Animated Late Night Show Solo Act - wydarzenie specjalne z udziałem trzech mistrzów animacji.

Maniacy gier komputerowych
Przegląd animacji opartych na silnikach gier komputerowych Animacje-Interakcje. Gry video, a także dwa pasjonujące Masterclass’y. Pierwsza zademonstruje fenomen nowatorskiej sztuki komputerowej Demosceny, a drugi Michael’a Frei’a ujawni, dlaczego warto tworzyć inetraktywne animacje.

Wydarzenia Specjalne
Otwarcie festiwalu uświetni streamingowany koncert jazzowy Marek Napiórkowski Trio oraz kosmiczne aranżacje do piosenek Dawida Bowiego. W niedzielę odbędzie się koncert kakofoNIKT & Chór Pogłosy – tygiel muzyczny w towarzystwie wizualizacji tworzonych na żywo.

Pełny program na animator-festival.com/program

The Unseen, reż. Behzad Nalbandi
MM
Estrada Poznan
Ostatnia aktualizacja:  2.10.2020
Zobacz również
"Zabij to i wyjedź z tego miasta" wygrywa Ottawę!
Wiesława Chojkowska - wybitnie dobry smak
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll