PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.09.2020
Trwa pierwsza edycja programu edukacyjnego dla licealistów i studentów Mój Pierwszy Film. W tym roku, w związku z sytuacją epidemii koronawirusa uczestnicy rozwijają projekty dokumentalne, których tematyka odnosi się do pandemii, izolacji oraz wywołanych nimi przemian rzeczywistości. Opiekunami i tutorami programu są czołowi dokumentaliści: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter, przy wsparciu nagradzanej montażystki Katarzyny Orzechowskiej.
Uczestnicy Mojego Pierwszego Filmu pod okiem opiekunów i tutorów stawiają pierwsze kroki w realizacji filmowej i kręcą swoje pierwsze etiudy. Program składa się z pięciu intensywnych sesji odbywających się w okresie od lipca do grudnia 2020 roku. Podczas sesji uczestnicy pracują nad swoimi projektami indywidualnie, analizując z opiekunami znaczenie poszczególnych elementów rzemiosła filmowego i ich wpływ na artystyczny kształt ich etiud. Program opiera się na podejściu praktycznym i jest miejscem dla młodych ludzi, którzy przygotowują się do różnych zawodów filmowych m.in. reżysera, operatora czy montażysty. Sesje podzielone są na poszczególne etapy powstania etiud i przybliżają takie zagadnienia jak m.in. poszukiwanie i rozwój tematu, dokumentacja i pisanie scenariusza, praca z bohaterem w dokumencie, realizacja pierwszych zdjęć czy montaż.

W związku z sytuacją pandemii Covid-19 zajęcia w tym roku odbywają się przede wszystkim on-line, a uczestnicy zrealizują etiudy dokumentalne dotyczące ich sytuacji w tym trudnym czasie (bazując także na swoich własnych video obserwacjach sprzed programu). Materialnym efektem programu będzie kilka krótkich filmów dokumentalnych, które zostaną upublicznione w internecie.

Zajęcia on-line w ramach programu Mój Pierwszy Film

-Podczas tegorocznej edycji realizujemy etiudy będące autorskim, osobistym spojrzeniem na świat epidemii w prywatnych domach, wśród rodzin i przyjaciół. Uczestnicy szukają filmowej formy dla opowiedzenia o życiu w izolacji w pierwszych tygodni pandemii i o zmieniającej się sytuacji w zupełnie nowej dla nas wszystkich rzeczywistości. Wierzę, że pod koniec programu będziemy mogli oglądać intymny, osobisty obraz ostatnich miesięcy, który pokaże różne spojrzenia na pandemię zrealizowane przez młodych, wrażliwych dwudziestokilkulatków. Etiudy powstają w Polsce, ale jest wśród nich i taka, która powstaje w Barcelonie, jednym z głównych ośrodków rozwijania się koronawirusa - mówi Marcin Sauter, jeden z opiekunów programu.

MM
Doc Lab
Ostatnia aktualizacja:  29.09.2020
Zobacz również
Przegląd kina Wojciecha Jerzego Hasa w Iluzjonie
AMA Film Academy przedłuża rekrutację
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll