PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.09.2020
Ogłoszono program jubileuszowej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum, rozpoczynającej się w Łodzi już 6 października 2020. W nim między innymi: Mike Cooper, Andy Gent, Magda Bieszczak i Melani Coombs - autorzy znani z pracy przy filmach: „Wallace i Gromit: Klątwa Królika”, „Osobliwy dom pani Peregrine”, „Wyspa psów”, „Harvie Krumpet” czy „Mary i Max”. Ponadto pięć dni branżowych spotkań i konsultacji, szansa na pracę w amerykańskim studiu LAIKA, walka o nagrody w sekcji pitchingowej.
W tym roku zespół MOMAKIN zdecydował się zrealizować ANIMARKT online poprzez rozbudowaną wirtualną platformę, dzięki której forum zmienia formę, ale nie traci rozmachu.

– Nie chcieliśmy rezygnować z naszej misji integrowania branży filmu poklatkowego. Podjęliśmy więc wyzwanie stworzenia internetowej alternatywy, dając tym samym możliwość uczestniczenia w forum tym, którzy nie przyjechaliby do Łodzi, chociażby ze względu na ograniczenia geograficzne czy restrykcje związane z COVID-19 – mówi Paulina Zacharek, twórczyni forum. - Rozbudowana, nowoczesna platforma internetowa pozwoli zachować atmosferę bliskości na ANIMARKcie, a jednocześnie da możliwość wzięcia udziału w Forum uczestnikom z najdalszych zakątków świata - podkreśla.


Program wydarzenia składa się z trzech głównych sekcji: MASTERS, PITCHING I BUSINESS.

MASTERS to warsztaty dla twórców lalek, operatorów czy animatorów. Organizatorom udało się zaprosić do współpracy artystów, którzy przyczynili się do sukcesów wielokrotnie nagradzanych filmów Wesa Andersona czy Tima Burtona, mających również ogromne doświadczenie w realizacji projektów komercyjnych. W autorskim gronie znaleźli się: twórca lalek Andy Gent, nazywany prawą ręką Wesa Andersona; Kim Keukeleire, reżyser animacji w "Nazywam się Cukinia", mająca w swoim dorobku także popularne "Uciekające kurczaki"; animator stop motion Tobias Fouracre (animation supervisor w "Wyspie psów", key animator w "Fantastyczny Pan Lis") oraz Malcolm Hadley, brytyjski autor zdjęć z ponad 20-letnim doświadczeniem w realizacji filmów poklatkowych (m.in. "Gnijąca Panna Młoda", "Frankenweenie"), który tajniki pracy z kamerą omówi na warsztatach operatorskich.

Jako że ANIMARKT to spotkanie sztuki filmowej z biznesem, szczególne miejsce w programie zajmuje właśnie sekcja BUSINESS, która umożliwia branżowe spotkania networkingowe z udziałem najbardziej decyzyjnych osób w branży. To w ramach tej części odbędzie się między innymi rekrutacja na stanowiska doświadczonych storybordzistów i konstruktorów lalek do legendarnego Studia LAIKA w USA, konsultacje „Ask the Expert” m. in. z przedstawicielami Miyu Distribution, Maur Film, New Europe Film Sales oraz prezentacje pełnometrażowych filmów i seriali na „Show me your project”. Ponadto w sekcji BUSINESS jest wydarzenie „Meet your partner”, które ukierunkowane są na dialog argentyńskich i chilijskich reprezentantów z europejskimi producentami.


Zamknięta jest lista uczestników sekcji PITCHING, czyli prezentacji pomysłów na film, na etapie pierwszego scenariusza i zarysu koncepcji wizualnej. O nagrody powalczy w tym roku 15 projektów poklatkowych z całego świata. Na najlepsze z nich czekają vouchery o łącznej wartości 100 000 zł do wykorzystania we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), rezydencja artystyczna w argentyńskiej Cordobie czy akredytacja na Międzynarodowy Market Filmowy MIFA we Francji w 2021 roku. W finałowej piętnastce nie zabrakło nowych projektów uznanych już młodych twórców, m.in Electra. A Poem (Elektra. Wiersz) Darii Kashcheevy, która w 2019 roku dostała nominację do Oscara za dyplomowy film "Daughter". Zwycięzców poznamy 9 października 2020. Wszystkie prezentacje dostępne będą online, dzięki czemu każdy miłośnik stop motion może zapoznać się ze światowymi trendami animacji i prześledzić wczesny etap powstawania filmów, które być może za kilka lat trafią na oscarowe listy. Z kolei twórcy animacji podpatrując tegorocznych uczestników mogą przygotować się do udziału w przyszłorocznym pitchingu.

Otwarte dla internetowej publiczności bez konieczności rejestracji będą również masterclass, konferencja i panele dyskusyjne oraz znacznie mniej formalne “Śniadania z animacją”, podczas których uczestnicy porozmawiają między innymi o tym jak działać na chińskim rynku animacji. Wszystkie wydarzenia forum są bezpłatne, a szczegółowe informacje na temat warunków udziału w nich znaleźć można na stronie www.animarkt.pl.

MM
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  23.09.2020
Zobacz również
Najciekawsze filmy 11. edycji Festiwalu Kamera Akcja
"Jutro czeka nas długi dzień" z nominacjami do konkursów zagranicznych festiwali
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll