PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 15 do 18 października 2020 w Łódzkim Domu Kultury oraz online. W ramach krytycznej selekcji widzowie spotkają się z kinem współczesnych wizjonerów, cenionych mistrzów oraz reżyserek, które szturmem zdobyły w tym sezonie świat filmowy.
Hipnotyczny Glazer, elitarny Haynes i fatum Gilliama
Na widzów 11. FKA czeka przegląd filmowy angielskiego reżysera Jonathana Glazera, który łączy w swojej twórczości sztukę ze światem komercji – jest autorem reklam m.in. dla Mazdy, Nike czy Guinessa. Jego „Pod skórą” ze Scarlett Johansson to film tak kontrowersyjny i osobliwy, że w wielu krajach (w tym w Polsce) nie znalazł się w regularnej dystrybucji. Podczas FKA zaprezentowany zostanie również wcześniejszy film reżysera „Sexy Beast” oraz wybór teledysków do utworów Massive Attack czy Radiohead. Przegląd Glazera w całości będzie dostępny online.

11. FKA, kadr z filmu "Pod skórą"

„Dark Waters” Todda Haynesa, który w swoim najnowszym filmie przybliża prawdziwą historię adwokata walczącego z firmą stojącą za wprowadzeniem teflonu do powszechnego użycia. W rolach głównych: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Bill Pullman i Tim Robbins. Film będzie można zobaczyć online ramach sekcji Krytyczne premiery.

11. FKA, kadr z filmu "Dark waters"

W repertuarze 11. FKA jest również „Don Gilliam i Olbrzymy” – unikalny dokument o kulisach ponad 30-letniego powstawania „Człowieka, który zabił Don Kichota” Terry’ego Gilliama. To próba przybliżenia okoliczności, z jakimi podczas produkcji zmagał się reżyser – ciągłe zmiany obsady, zalanie planu, kontuzje aktorów, znikające się finansowanie, aż do sprawy sądowej o prawa do filmu z jego producentem. To chyba jedyny przypadek, kiedy dzieło zostało legendą przed zakończeniem produkcji. Film będzie dostępny jedynie w festiwalowym VOD.

11. FKA, kadr z filmu "Don Gilliam i Olbrzymy"

Kobieca rewolucja
To one stały się bohaterkami największych filmowych festiwali i wywołały niemałe poruszenie w Sundance, Berlinale, Cannes. Teraz czas na Festiwal Kamera Akcja: Charlène Favier, Jenni Toivoniemi, Amanda Kernell i Kitty Green – ich filmy będą hitami tegorocznego programu.

11. FKA, kadr z filmu "Nie tak miało być"

W ramach sekcji Głos krytyków widzowie zobaczą „Nie tak miało być”Amandy Kernell (projekcja offline i online), filmu szwedzkiej reżyserki, wyświetlanego na licznych festiwalach filmowych, m.in. w Sundance, Göteborgu czy Zurychu. Prostota i skromność wybiją się na pierwszy plan w „Asystentce” w reżyserii Kitty Green (projekcja online). Niedawno prezentowany podczas festiwalu w Toronto film z wyczuciem operuje środkami wyrazu. W roli głównej zobaczyć można Julię Garner, znaną z serialu „Ozark” (Netflix).

11. FKA, kadr z filmu "Asystentka"

Tegoroczna sekcja Coming of Age, która rok temu dołączyła do programu Festiwalu Kamera Akcja, przyniesie tym razem premierowy pokaz filmu „Slalom”Charlène Favier (projekcja offline i online), który znalazł się w oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu w Cannes. Ten film o „fabryce” mistrzów narciarstwa alpejskiego trafi do kin dopiero w 2021 r. Grono intrygujących tytułów domyka pokazu przedpremierowy „W co grają ludzie”Jenni Toivoniemi (projekcja online). Film porównywany do hitu Paola Genovese’a „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to słodko-gorzka historia o zagubionych ludziach, którzy nieubłaganie zbliżają się do „przełomowej” czterdziestki.

Więcej informacji na http://kameraakcja.com.pl/


11. FKA, kadr z filmu "Slalom"
MM
Festiwal Kamera Akcja
Ostatnia aktualizacja:  23.09.2020
Zobacz również
Ujawniamy filmy 7. edycji WAMA Film Festival
Znamy program Animarkt 2020
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll