PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Rusza nabór na 4. edycję warsztatów branżowych Lodołamacz podczas Festiwalu Transatlantyk w Katowicach. Tematem tegorocznych warsztatów, które odbędą się od 5 do 7 października 2020 roku, podczas 10. Festiwalu Transatlantyk, będzie postprodukcja, czyli ostatni etap przygotowania filmu przed wypuszczeniem go do widzów.
Organizatorzy zapraszają młodych producentów i reżyserów, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia w pracy przy pełnometrażowych projektach filmowych. Podczas intensywnych warsztatów uczestnicy rozmawiać będą o kluczowych elementach postprodukcji: najważniejszych działaniach związanych z postprodukcją obrazu i dźwięku, efektami specjalnymi, ale także z logistyką i tworzeniem realnego kosztorysu. Wykładowcami 4. edycji Lodołamacza są producentki filmowe – Aneta Hicknibotham oraz Agnieszka Kurzydło oraz eksperci od postprodukcji z firm DI Factory oraz Aeroplan Studios, którzy będą się dzielić zbieraną przez lata wiedzą oraz workflowem.


Goście Lodołamacza 2019, fot. Trasatlantyk

– Co roku uważnie wybieramy kolejny temat warsztatów, starając się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku. Tegoroczny zaproponowali uczestnicy poprzedniej edycji Lodołamacza, a dalsze rozmowy z osobami z branży filmowej pokazały, jak duża jest potrzeba pogłębienia wiedzy na temat postprodukcji. Program warsztatów został ułożony w taki sposób, aby dostarczyć uczestnikom pogłębionej wiedzy o tym, jak dobrze zaplanować postprodukcję oraz jak współpracować z fachowcami, którzy ją koordynują – mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Festiwalu Transatlantyk. – Cieszę się, że poprzednie edycje Lodołamacza zostały przyjęte tak dobrze. Cały czas docierają do nas głosy, że właśnie taki warsztat był potrzebny.

- Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich młodych filmowców, którzy już pracowali przy pełnometrażowych projektach - zarówno fabularnych, dokumentalnych, jak i animowanych - żeby do nas przysyłali swoje zgłoszenia. Wyjedziecie ze śląskiego, i z Lodołamacza pełni wiedzy o postprodukcji i energii, jaką daje wymiana doświadczeń z koleżankami i kolegami po fachu - mówi Ola Salwa, koordynatorka wydarzenia Lodołamacz.

Partnerem warsztatów jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Silesia Film Commission.

Zainicjowany w 2017 roku warsztat Lodołamacz ma na celu przybliżenie filmowcom istotnych aspektów funkcjonowanie rynku filmowego w kraju i za granicą. Tematem pierwszej edycji była dystrybucja, drugiej – finansowanie filmów, trzeciej zaś – development. Uczestnicy, podczas rozmów z fachowcami z Polski i zagranicy dowiadują się, jak dany element pracy nad filmem wygląda w praktyce – z jakimi szansami i zagrożeniami się łączy, jakie są strategie łączenia najlepszego możliwego efektu artystycznego z dobrą organizacją pracy, czy poprawnym przygotowaniem kosztorysu.

  Zgłoszenia do 20 września przyjmuje koordynatorka projektu, Ola Salwa (ola@transatlantyk.org). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu.


WRÓB
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2020
Zobacz również
Nabór na Pomorskie Warsztaty Filmowe
RFF w Krakowie przyznał dofinansowania
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll