PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jan Komasa, Sophia Hyde i Tom Hall zdecydują do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa. 13. edycja Mastercard OFF Camera Festival odbędzie się online w dniach 11-25.09.2020.
Jan Komasa to reżyser, scenarzysta, producent, którego prace były nagradzane lub miały swoje premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Tribeca, Berlinie, Toronto, Palm Springs, AFI, Chicago, Rotterdamie czy Busan. Jego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film “Boże Ciało” (2019) zdobył ponad 40 nagród na prawie 70 festiwalach filmowych oraz był nominowany do Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Cztery filmy jego autorstwa przyciągnęły do kin w Polsce w sumie 5 milionów widzów. Został uhonorowany przez Polską Akademię Filmową statuetkami Najlepszego Reżysera i Odkrycia Roku, zdobył również statuetkę za Najlepszy Film. Jest wykładowcą w szkole filmowej PWSFTviT w Łodzi oraz ekspertem w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej.

Jan Komasa, fot. Mikołaj Starzyński

Sophie Hyde to reżyserka, producentka i autorka scenariuszy. Jest założycielką i członkinią kolektywu filmowego Closer Productions. Jej debiut fabularny „52 Tuesdays” zdobył nagrodę reżyserską na Sundance i Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wyreżyserowała i wyprodukowała  australijsko-irlandzki projekt „Animals” z udziałem Holliday Grainger i Alii Shawkat. Zdobyła również nagrodę BIFA za najlepszy scenariusz debiutu. Wyprodukowała i wyreżyserował epizodyczny serial „F *! # ing Adelaide”, którego premiera odbyła się w konkursie Series Mania i jest pokazywany w ABC Australia. Jest producentką i reżyserką serialu „The Hunting”, który zdobył dwie nagrody Australijskiej Akademii Filmowej. Sophie jest nominowana do dwóch nagród Australian Directors Guild w 2020 roku.

Tom Hall jest scenarzystą, reżyserem filmowym i telewizyjnym od prawie 25 lat. Uczy pisania scenariuszy, aktorstwa i tworzenia filmów w różnych instytucjach w Irlandii. Jest także wielokrotnie nagradzanym pisarzem literackim, krytykiem, felietonistą i redaktorem magazynu The Dubliner. Pracował m.in. nad „Modern Love” dla Amazon Prime. Ma na swoim koncie takie realizacje jak filmy fabularne „Sensation” (2010) i „November Afternoon” (1997) oraz nagradzane programy telewizyjne „Bachelors Walk” (2001-2006), „Red Rock” (2015-2018) i „Trivia” (2011-2013). Obecnie pracuje m.in. scenariuszem fabularnym „Leningrad for Focus” dla Universal.

Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” to część projektu „Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Wszystkie festiwalowe filmy będzie można obejrzeć na platformie player.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.offcamera.pl, w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwal, www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival/ 

MM
OFF Camera Festival
Ostatnia aktualizacja:  10.09.2020
Zobacz również
Przedstawiamy filmy warsztatowe zrealizowane podczas 13. KAMERALNEGO LATA
Zwycięzcy Millennium Docs Against Gravity: wielki sukces "Między nami"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll