PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
CANAL+ Polska i Studio Munka- SFP ogłosiło plany współpracy obu instytucji. „Pięć lat temu została podpisana umowa z CANAL+. Dziś ją przedłużamy, z czego bardzo się cieszę” - przyznał Jacek Bromski, prezes SFP. Konferencja odbyła się w ramach 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.
Rozpoczynając konferencję Jacek Bromski, prezes SFP przyznał, że z wielką radością bierze udział w wydarzeniach związanych ze Studiem Munka. „To jedna z najważniejszych inicjatyw SFP. Studio Munka niezwykle się rozwinęło, dziś każdy młody twórca chce robić u nas filmy. Pięć lat temu została podpisana umowa z CANAL+ . Dziś ją przedłużamy, z czego bardzo się cieszę” - mówił. Dla CANAL+ współpraca ze Studiem Munka jest również bardzo ważna. „Stworzyliśmy przestrzeń, która pozwala na nieograniczone rozwijanie młodych twórców. Mam nadzieje, że ciąg dalszy będzie równie owocny jak to wyglądało do tej pory” – przyznała Małgorzata Seck – wiceprezes ds. programowych CANAL+ . Telewizja od 25 lat jest jednym z najważniejszych rynkowych podmiotów wspierających rodzimą kinematografię, wytrwale pracującym na jej sukcesy. O nich mówiła Alicja Gancarz- dyrektor kanałów filmowych CANAL+ . „Polskie kino jest bardzo dobrze oceniane przez naszych widzów. Świetnie obejrzał się debiut Piotra Domalewskiego „Cicha noc” czy „53 wojny” Ewy Bukowskiej. Za sprawą nowej platformy [canalplus.com] jesteśmy też dostępni dla widzów w internecie” – oznajmiła.

fot. Sylwia Olszewska/SFP

Dzięki współpracy CANAL+ ze Studiem Munka SFP powstało już wiele uznanych i nagradzanych w Polsce i na świecie filmów. "Nasze produkcje zyskują nie tylko środki finansowe, ale też promocję, co dla młodych twórców jest bardzo ważne” – mówił Jerzy Kapuściński - dyrektor artystyczny Studia Munka SFP.  Program „60 Minut” skierowany jest do reżyserów, którzy nie ukończyli 40 lat. Zgodnie z regulaminem projekty mogą składać absolwenci studiów reżyserskich i realizatorskich szkół filmowych lub artystycznych będący przed pełnometrażowym debiutem fabularnym lub twórcy, którzy nie mają formalnego wykształcenia filmowego, ale są reżyserami co najmniej dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych i nie zrealizowali jeszcze pełnometrażowego debiutu. Przypomnijmy, że dwa pierwsze filmy zrealizowane w ramach programu „60 Minut”  to "Supernova" Bartosza Kruhlika oraz "Eastern" Piotra Adamskiego.

Dwa nowe tytuły produkowane w ramach programu „60 Minut” Studia Munka to „Wiarołom” Piotra Złotorowicza i- „Jakoś to będzie” Sylwestra Jakimowa. O kolejnych filmach, czekających z wejściem na plan, opowiedziała Anna Różalska - dyrektor ds. produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ . W najbliższym czasie powstaną: „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” w reżyserii Agnieszki Elbanowskiej, „Zaprawdę, Hitler umarł” duetu Monika Strzępka-Paweł Demirski, „Chleb i sól” Damiana Kocura i „Bracia” w reżyserii Marcina Filipowicza. „Chcemy wspierać, młodych, odważnych twórców” – podsumowała Anna Różalska.

 

Konferencja odbyła się 3 września 2020 roku w trakcie 39. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Marcin Radomski
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  10.09.2020
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
Wydział produkcji PWSFTviT zaprasza na studia podyplomowe!
Ruszył nabór filmów do konkursów 7. edycji WAMA Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll