PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych zapraszają na cztery spotkania branżowe w czasie 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie. Podczas spotkań zostaną omówione istotne sprawy dotyczące zarówno młodych twórców, jak i całej polskiej kinematografii.
"Konferencja Canal+ Polska i Studia Munka SFP
 
3 września 2020 (czwartek), godz. 14.00 (ok. 40 min), Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Club 105. Spotkanie będzie streamingowane na FB Młodzi i Film.
 
CANAL+ Polska i Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Munka zapraszają na konferencję, podczas której przedstawione zostaną plany współpracy obu instytucji oraz jej dotychczasowe efekty – seria udanych debiutów, już znanych z ekranów lub aktualnie powstających.

CANAL+ Polska od 25 lat jest jednym z najważniejszych rynkowych podmiotów wspierających rodzimą kinematografię, wytrwale pracującym na jej sukcesy. Od początku swojej działalności w Polsce CANAL+ wspierał młodych Twórców filmowych. Dzięki współpracy ze Studiem Munka SFP powstało już wiele uznanych i nagradzanych w Polsce i na świecie filmów. Obecnie w produkcji jest kilka obiecujących tytułów. Podczas konferencji obie instytucje ogłoszą kolejne filmy: zarówno „sześćdziesiątki” jak i pełnometrażowe fabuły. Przedstawiciele CANAL+ opowiedzą o priorytetach i założeniach programowych, jednocześnie zapraszając młodych twórców do współpracy.

W 2020 roku mija 15 lat od powołania programu „30 Minut”. To dobry czas na podsumowanie, ale jeszcze lepszy – na nakreślenie planów na przyszłość. Działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka ogłosi nową edycję swoich Programów dla Młodych Twórców oraz przedstawi swoje plany na najbliższą przyszłość.

W konferencji udział wezmą:  Małgorzata Seck – wiceprezes ds. programowych CANAL+ , Alicja Gancarz- dyrektor kanałów filmowych CANAL+ oraz Anna Różalska dyrektor ds. produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ , Jacek Bromski - Prezes SFP oraz Jerzy Kapuściński - dyrektor artystyczny Studia Munka SFP.


Piotr Złotorowicz i Mirosław Zbrojewicz na planie filmu "Wiarołom", fot. Sylwia Olszewska

Bezpośrednio po konferencji Canal+ i Studia Munka SFP zapraszamy na debatę:

„Supernowi”. Debiutanci o naszej rzeczywistości.

3 września 2020 (czwartek), godz. ok. 14.45, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Club 105. Spotkanie będzie streamingowane na FB Młodzi i Film.


W 2020 roku mija 15 lat od powołania w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Programu „30 Minut” -  fundamentu powstałego trzy lata później Studia Munka. Z tej okazji Studio Munka SFP zaprasza na debatę pt. „Supernowi”. Debiutanci o naszej rzeczywistości.

W dyskusji prowadzonej w gronie krytyków filmowych (Błażej Hrapkowicz, Krzysztof Spór, Klara Cykorz, Adriana Prodeus, Jakub Majmurek, moderacja Max Cegielski)  porozmawiamy o kondycji młodego kina i pokolenia, które właśnie teraz wchodzi na rynek i rozpoczyna pracę zawodową.

W ciągu ostatnich kilku lat tylko w samym Studiu Munka SFP powstało kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych i sześć pełnych metraży, kolejne dwa już są na ukończeniu.  Czy w ich filmach odbijają się zjawiska i procesy, których jesteśmy świadkami?

Nic w tym szczególnego, że kino bierze się za bary z rzeczywistością, my jednak chcemy zapytać, czy w przypadku młodego pokolenia mamy do czynienia z trwałym i widocznym trendem? Czy można mówić o generacji reżyserów?

Czy młode pokolenie twórców ma odwagę i ciekawość, by zmierzyć się z teraźniejszością? A może potrafi ją przewidywać lub wyprzedzać? Jakimi środkami filmowymi posługują się młodzi twórcy, chcąc nowocześnie opowiadać o rzeczywistości? I wreszcie – jaki obraz wyłania się z filmów młodych twórców?

Debacie towarzyszy wystawa artystycznego plakatu filmowego ze zbiorów Studia Munka SFP. Plakaty można oglądać w Centrum Kultury 105 - Club 105.
 
Debata z okazji 25-lecia działalności SFP-ZAPA: Stowarzyszenie Filmowców Polskich wspiera młodych twórców

4 września (piątek), godz. 14.30, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Club 105. Spotkanie będzie streamingowane na FB Młodzi i Film.
 
Za co należą się tantiemy? Jakie korzyści opłata z czystych nośników przyniesie filmowcom? Kiedy możemy spodziewać się tantiem z internetu? O co w imieniu twórców walczą prawnicy SFP-ZAPA? Co wypada wiedzieć o dyrektywie o prawie autorskim, nazywanej niesłusznie ACTA2?
W jaki sposób działające w strukturach SFP Studio Munka wspiera młodych twórców, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodach filmowych? Jak wygląda dorobek i doświadczenie produkcyjne Studia?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, z uwzględnieniem najmłodszej grupy twórców, zostaną udzielone podczas festiwalowej debaty Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Gośćmi spotkania będą Prezes SFP Jacek Bromski, Dyrektor SFP-ZAPA Dominik Skoczek, Dyrektor Artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński oraz Przewodniczący Koła Młodych Michał Szcześniak. Debatę poprowadzi Max Cegielski.

Na planie filmu "Supernova", fot. Celestyna Król SFP

Webinarium „Zielona produkcja filmowa: krok po kroku”
4 września (piątek), godz. 13.00, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Club 105. Spotkanie będzie streamingowane na FB Młodzi i Film.

Od czego zacząć wdrażanie ekologicznych rozwiązań w produkcjach filmowych? Jakie modyfikacje można wprowadzać na jej poszczególnych etapach? Jakie zmiany zostały już zapoczątkowane w polskich produkcjach?

Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Fundacja Planet for Generations zapraszają na panel „Zielona produkcja filmowa: krok po kroku”. Debatę poprzedzi prezentacja wprowadzająca do tematyki zrównoważonej produkcji filmowej, jej celów i założeń oraz korzyści. Podczas dyskusji omówione zostaną dostępne eko-narzędzia i -rozwiązania, a także przykłady „zielonych” działań z polskich produkcji filmowych.

Dowiedz się, jak tworzyć filmy w zgodzie ze środowiskiem.

  Na zakończenie webinarium odbędzie się sesja Q&A. Zapraszamy do zadawania pytań pod transmisją na Facebooku. W webinarium udział wezmą: Małgorzata Kiełt, Prezes Fundacji Planet For Generations, Michał Korynek, Location Manager, Paweł Kosuń, Centrala Film, Daria Maślona, Silver Frame, Tomasz Morawski, Haka Films oraz dr Anna Wróblewska, PWSFTViT – moderator.


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  1.09.2020
Zobacz również
39. Młodzi i Film: najważniejsze informacje o festiwalu
Maria Etienne – w świecie napisów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll