PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na druga edycję DOC DEVELOPMENT - programu dla dokumentalistów z projektami na wczesnym etapie rozwoju. Termin składania zgłoszeń: poniedziałek, 4 września 2020, do godz. 23.59.
Warsztaty są okazją do rozwoju filmów i kończą się pitchingiem będącym szansą na znalezienie producenta. Dzięki współpracy z firmą MX35 uczestnicy tegorocznej edycji otrzymają dostęp do sprzętu na potrzeby dokumentacji. Efektem programu ma być przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development.

Konsultantami programu są czołowi polscy dokumentaliści: Lidia Duda i Wojciech Staroń. Dyrektorem programu jest Adam Ślesicki. Warsztaty poprowadzą także m.in. uznana producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska oraz specjaliści od promocji, przygotowania trailerów i researchu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.docdevelopment.pl.

Ania Ćwięka (FINA) - konsultacje w czasie pierwszej sesji DOC DEVELOPMENT (źródło: http://doclab.pl/pl_PL/druga-sesja-doc-development/)

Sesje składają się z omawiania projektów uczestników oraz warsztatów dotyczących współpracy z producentami (budżetowanie, finansowanie, składanie wniosków, kwestie prawne), przygotowywania materiałów do wniosków o dofinansowanie np. na development, tworzenia trailerów/teaserów, przygotowywania materiałów opisowych, prezentacyjnych i promocyjnych na wczesnym etapie produkcji, przygotowania pitchingu. Pod koniec programu odbywa się pitching dla producentów zainteresowanych współpracą przy projektach uczestników oraz indywidualnymi spotkaniami z nimi.
 
Kandydat/ka może zgłosić maksymalnie dwa projekty. Formalne wykształcenie filmowe nie jest wymagane, jeśli kandydat/ka ma doświadczenie w realizacji filmów. Program dedykowany jest zwłaszcza dokumentalistom na początku drogi zawodowej, ale bardziej doświadczeni filmowcy również są mile widziani. Nie ma limitu długości planowanych filmów, można zgłaszać zarówno krótkie, jak i pełne metraże. Program nie jest szkoleniem – opiera się na twórczej dyskusji wszystkich uczestników i tutorów. W zależności od sytuacji związanej z pandemią spotkania będą odbywać się w Warszawie lub online.
Program odbywa się w okresie wrzesień – grudzień 2020 roku. Koszt aplikacji wynosi 50 zł za zgłoszenie, zaś opłata za udział w całym programie to 600 zł + VAT.
MM
Doc Development
Ostatnia aktualizacja:  24.08.2020
Zobacz również
Niewiarygodne przygody Andrzeja Halińskiego
Znamy zwycięzców 12. Solanina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll