PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Supernova” Bartosza Kruhlika podbija kolejne audytoria - zarówno w kraju jak i za granicą, a nawet za "wielką wodą". Film wchodzi do kin w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i w Norwegii, krąży też po festiwalach i zdobywa nagrody!
Na zakończonym 16 sierpnia 2020 roku Ińskim Lecie Filmowym "Supernova" Bartosza Kruhlika zdobyła nagrodę Złotej Rybki dla najlepszego polskiego filmu. Statuetkę odebrał odtwórca głównej roli Marcin Zarzeczny. Na początku sierpnia film otrzymał nagrodę honorową na Sopot Film Festival. W najbliższym czasie film będzie można obejrzeć na Solanin Film Festival na pokazie specjalnym (Bartosz Kruhlik jest w jury), we wrześniu w Koszalinie, gdzie powalczy o Wielkiego Jantara oraz na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej.


Marcin Zarzeczny ze Złotą Rybką, archiwum prywatne

Dystrybutorem filmu na Wyspach Brytyjskich jest Kino Project. „Jeśli ktoś obawia się, że rozegranie akcji w jednym miejscu okaże się nudne, może być pewien, iż nie w przypadku tego filmu. Na polnej drodze poznamy dramat polityka, który zamierza wygrać wybory, policjanta próbującego bez problemów dotrwać do emerytury i mieszkańca polskiej wsi mającego na utrzymaniu rodzinę i niepotrafiącemu sprostać tej odpowiedzialności. Film Bartosza Kruhlika cieszy się uznaniem widzów i krytyków, zbierając wiele nagród na zagranicznych festiwalach, m.in za najlepszy film Dublin Film Festival!” – czytamy w relacji na stronie Polish Express. Od 21 sierpnia film będzie można obejrzeć w kilkunastu miastach, następnie wchodzi do sieci kin Savoy. Laureata nagrody za najlepszy debiut 2019 można będzie również oglądać w norweskich oraz w Niemczech - tu również dystrybutorem jest Kino Project. W Niemczech zaplanowano już pokazy w dniach 3-6 września w sieci kin Cineplexx.
 
"Supernova", fot. Celestyna Król / Studio Munka SFP

"Supernova" krąży także po świeżo  „odmrożonych” festiwalach międzynarodowych, online lub hybrydowych. Po Transilvania International Film Festival film był prezentowany w Czechach na  Letní filmová škola Uherské Hradiště, gdzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych. 13 sierpnia 2020 roku odbyła się meksykańska premiera filmu na festiwalu w Ficmonterrey, gdzie był filmem otwarcia. Film prezentowany był również na  Atlántida Film Fest, a włoska premiera filmu odbyła się na Riviera International Film Festival (online).

  Za sprzedaż i promocję zagraniczną filmy odpowiada IKH Pictures Promotion, krajowym dystrybutorem jest Forum Film Poland. Producentem filmu jest Studio Munka SFP. Koproducentem "Supernovej" jest Canal+ Polska. Film powstał w ramach wspartego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu "60 Minut".

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.08.2020
Zobacz również
Pełny program i zwiastuny wszystkich filmów 17. Millennium Docs Against Gravity
Zobacz fotosy i kinowy zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll