PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  18.08.2020
Bengaluru International Short Film Festival powstał w 2010 roku. To jedyny festiwal w Indiach, który kwalifikuje do Oscarów w kategorii filmów krótkometrażowych. BISFF przedstawia filmy z całego świata oraz skupia prawdziwych miłośników kina krótkometrażowego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka zdobyła główną nagrodę w kategorii Let’s Include.
To kolejne, po Flickers’ Rhode Island International Film Festival, prestiżowe zagraniczne wydarzenie, na którym film został zauważony. Na amerykańskim festiwalu wcielająca się w główną rolę w filmie Anna Dzieduszycka zdobyła nagrodę Grand Prize Best Actress.

W najbliższym czasie film będzie pokazywany na Odense International Film Festival w Danii, gdzie weźmie udział w Konkursie Głównym. Dla filmu „Sukienka” będzie to już trzeci kwalifikujący do Oscarów festiwal – Wiadomo, że to są tylko takie marzenia o Oscarze…ale może jest jakaś szansa? – mówi z uśmiechem reżyser Tadeusz Łysiak. – Dla nas udział w tych festiwalach sygnowanych przez Amerykańską Akademię Filmową jest szczególny, bo to są po prostu najważniejsze festiwale, na które bardzo ciężko się dostać – dodaje.


Film „Sukienka” opowiada historię Julii, pracującej w przydrożnym motelu, której życie zmienia się gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki. Długo skrywane przez kobietę pragnienia dają o sobie znać. Julia jest fizycznie odmienna od otaczającego ją społeczeństwa, jest niskorosła, przez co w swoim życiu doświadczyła wielu przykrości. To wbrew pozorom uniwersalna opowieści o tęsknocie bez względu na dzielące nas bariery i różnice. W rolach głównych Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała i Szymon Piotr Warszawski.

Film miał swoją premierę na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Sam reżyser uczestniczył w programie EFP Future Frames – Generation NEXT of European Cinema. 6. edycja odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. W Polsce film był w Konkursie Głównym festiwalu Kameralne Lato w Radomiu oraz będzie pokazany na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz na Nowych Horyzontach we Wrocławiu.
MM
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  18.08.2020
Zobacz również
Zobacz fotosy i kinowy zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi
Uwaga, casting! Szukamy odtwórcow ról dziecięcych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll