PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.08.2020
Organizatorzy 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO ogłosili skład jurorski Konkursu Głównego.
Filmy oceni Jury pod przewodnictwem krytyka filmowego Tomasza Raczka. Tomasz Raczek jest redaktorem naczelnym "Magazynu Filmowego" Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Ponadto w Jury zasiądą:
Anna Mucha - aktorka, ambasadorka festiwalu,
Małgorzata Potocka - aktorka, reżyserka, producentka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,
Przemysław Chruścielewski - montażysta filmowy, członek Amerykańskiej Akademii Filmowej,
Marta Habior - producentka filmowa,
Marek Świszcz
- specjalista w zakresie profilaktyki społecznej.
Fot. materiały prasowe

Tomasz Raczek - krytyk filmowy, przewodniczący jury
Redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji „Raczek movie” w Radiu Nowy Świat. Posiada własny kanał wideorecenzji filmowych w serwisie YouTube. Prowadzi kinoterapię (razem z psychologiem Armenem Mekhakyanem) w kinach, radiu i Internecie. Wcześniej m.in. kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny PLAYBOYA  i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych i radiowych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2.

Tomasz Raczek, fot. materiały prasowe

Anna Mucha - aktorka, osobowość telewizyjna, ambasadorka festiwalu
W roku 2020 obchodzi 30-lecie pracy zawodowej. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda („Korczak”, „Panna Nikt”), Steven Spielberg („Lista Schindlera”), Olaf Lubaszenko („Chłopaki nie płaczą”, „Single i Remiksy”, „Single po japońsku”), Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak, Olga Chajdas, Maciej Kowalewski, Piotr Wereśniak („Och Karol 2”, „Wkręceni”), czy Patryk Vega („Pittbull”). Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument „Wędrowcy - Wigilia 2010”, który obejrzało ponad 3 miliony telewidzów. Aktualnie można ją zobaczyć na deskach teatralnych: w spektaklu „Pikantni” w reżyserii Tomasza Gawrona oraz w przedstawieniu „Przygoda z ogrodnikiem” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, w którym gra główną rolę.

Anna Mucha, fot. materiały prasowe

Małgorzata Potocka - aktorka, reżyserka, producentka, dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 1989 r. otworzyła pierwszą w Polsce niezależną spółkę filmową MM Potocka Production, która wyprodukowała 9 filmów fabularnych dla Ted Turner Television, Channel 4, BBC i Canal+ . W 1992 r. była jedną z założycielek i pierwszym prezesem Związku Niezależnych Producentów Filmowych, obecnie przekształconego w Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. W tym czasie współpracowała z Telewizją Polską, gdzie tworzyła nową wizję Festiwalu Piosenki w Sopocie, a następnie z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu, tworząc Scenę Młodych Talentów. Za zasługi w pracy artystycznej w 1996 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Przez wiele lat organizowała masowe wydarzenia kulturalne i wielkie koncerty rockowe, a także spektakle teatralne. Była także doradcą Ministra Kultury do spraw mediów. W Instytucie im. Adama Mickiewicza, współrealizowała prestiżowe wydarzenia kulturalne, takie jak Rok Polski na Ukrainie czy Sezon Polski we Francji. W 2006 r. wygrała konkurs na dyrektora OTVP w Łodzi i kierowała tą instytucją przez 6 lat. Od 2007 r. jest wiceprezesem Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE. Od 2008 r. jest członkiem Rady Programowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Jest reżyserem filmów dokumentalnych o sztuce, nagradzanych na festiwalach międzynarodowych. Od lat związana z Teatrem Capitol w Warszawie. W 2019 r. wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu.

Małgorzata Potocka, fot. materiały prasowe

Przemysław Chruścielewski - montażysta filmowy
Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, absolwent PWSFTViT w Łodzi (w latach 2012-2015 wykładowca tejże uczelni). Montażysta filmów fabularnych, dokumentalnych i innych form audiowizualnych. Pracował przy produkcji ponad 50 filmów, które zdobyły ponad 400 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. w Wenecji, Paryżu, Palm Springs, Chicago, Lipsku, Clermont-Ferrand, Toronto, Moskwie, Vidreres, Gdyni i Badalonie. Autor montażu takich filmów jak: „Boże Ciało” (nominacja do Oscara 2020), „Ostatnia Rodzina”, „Serce Miłości”, „Słodki koniec dnia”, „Magiczna zima Muminków”, „Tonia i jej dzieci”, „Ojciec i syn”, „Deep love”. Współpracował ze Szkołą Wajdy oraz z Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce i za granicą m.in. w Ułan Bator, Pekinie i Urzędowie.

Przemysław Chruścielewski, fot. materiały prasowe

Marta Habior - producentka filmowa
Działa w różnych obszarach produkcji filmowej od 2004 r. W 2012 r. założyła własną firmę No Sugar Films, specjalizującą się w międzynarodowych koprodukcjach i produkcjach usługowych dla zagranicznych ekip. Pełniła rolę koproducenta przy filmie „Tales of Mexico” i debiucie fabularnym Andriusa Blaževičiusa pt. „The Saint”. Jej najnowsza produkcja, „Słodki koniec dnia” Jacka Borcucha, otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym Sundance w 2019 roku.

Marta Habior, fot. materiały prasowe

Marek Świszcz - specjalista w zakresie profilaktyki społecznej
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1991 r. rozpoczął służbę w Policji. Natychmiast zafascynowała go praca dochodzeniowca. Służył w Komendzie Rejonowej Policji w Puławach, potem został przeniesiony do Garwolina, gdzie pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym, był też zastępcą komendanta ds. kryminalnych, a od kwietnia 2006 r. komendantem powiatowym. W kwietniu 2012 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, odpowiedzialnego za pion prewencji. Pracując w mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji w latach 2012-2018 nadzorował m.in. działania programowe i organizacyjne związane z realizacją projektu KAMERALNE LATO, współtworząc nowatorskie programy z zakresu profilaktyki społecznej, realizowanej za pośrednictwem edukacji filmowej. Służbę w Policji zakończył na początku 2019 r.

Marek Świszcz, fot. materiały prasowe


Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

MM
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  7.08.2020
Zobacz również
Nowy termin, nowy konkurs: zmiany na 45. FPFF
39. Młodzi i Film. Kto poprowadzi spotkania z twórcami?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll