PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tradycją koszalińskiej imprezy są spotkania Szczerość za szczerość.
39. edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film odbędzie się w dniach 1 - 5 września 2020 roku. W programie – prócz dwóch konkursowych bloków – projekcje w ramach plenerowego Kina Samochodowego (trzy seanse), przeglądy tematyczne z zagranicy, debaty.

Festiwal Młodzi i Film to nie tylko konkursowe seanse, a także – a może przede wszystkim – rozmowy o debiutanckim kinie. Po każdej z projekcji tradycyjnie organizatorzy zapraszają na spotkania Szczerość za szczerość. W tym roku dyskusje z twórcami poprowadzą dziennikarze i krytycy filmowi: Magda Felis, Max Cegielski i Błażej Hrapkowicz.


Plakat: Maks Bereski / Plakiat

MAX CEGIELSKI
Pisarz, kurator, badacz, dziennikarz. Autor między innymi książek „Masala” oraz „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” (Nagroda im. Beaty Pawlak, 2009). Autor i kurator projektów artystycznych, w tym „Migrującego Uniwersytetu Mickiewicza” (Stambuł 2014). Razem z Jankiem Simonem kurator wystaw „Sklep Polsko-Indyjski” i „Prince Polonia” (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Clark House Initiative w Bombaju, Trafo w Szczecinie). Współprowadził „Halę odlotów” w TVP Kultura. Dziś współprowadzi „Xięgarnię” w TVN24 oraz podcast „FuTuryści” w National Geographic Polska. Związany z wydziałem Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się problematyką socjalistycznego orientalizmu i współpracy PRL z krajami „rozwijającymi się”. W roku 2020 ukazała się jego powieść przygodowa „Prince Polonia”.

MAGDALENA FELIS
Dziennikarka od kultury, filmu i życia, realizatorka wideo i redaktorka programów telewizyjnych. Szlify dziennikarskie odebrała w „Gazecie Wyborczej”, telewizyjne – w Canal+ . Autorka dokumentów z planów filmowych, a także kronik z festiwali m.in. w Cannes, Berlinie i Wenecji. Edukatorka filmowa. Prowadzi projekt „Kino otwarte”. Autorka wywiadów z autorytetami kina, muzyki i sztuki. Na stałe współpracuje z magazynem „Uroda życia” i z festiwalem Sopot Film Festival. Redaktorka naczelna magazynu kulturowo-podróżniczego „Kraina Jeziorki” i wydawczyni talk-show „Demakijaż”. Razem z Igorem Nazarukiem zajmuje się tematem polskiej prowincji. Wspólnie prowadzą też kawiarnię kulturalną Cafe Szwenda w Sejnach. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na altówce. Mieszka w lesie.

  BŁAŻEJ HRAPKOWICZ
Prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu „Kino mówi” w Ale kino+ . Prowadzi audycję „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Dyrektor programowy festiwalu CINEMAFORUM. Współpracuje ze stacją Canal+ . Publikował m.in. w „Kinie”, „Filmwebie” i „Dwutygodniku”. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza, a także kinu Europy Środkowo-Wschodniej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, FIPRESCI i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.WRÓB
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  5.08.2020
Zobacz również
Znamy skład jury KAMERALNEGO LATA
Filmy zgłoszone na polskiego kandydata do Oscara
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll