PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.08.2020
W Kazimierzu Dolnym trwa 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku większość projekcji obejrzymy w internecie.

Od lat Dwa Brzegi zapraszają do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą miłośników kina. Tegoroczna edycja ze względu na koronawirusa przyjmie formę hybrydową, ale program projekcji i wydarzeń towarzyszących obfituje w premiery i prezentacje ważnych filmów minionego roku.Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych są dostępne wirtualnie w specjalnie przygotowanym e-kinie, składającym się z dwóch sal. Festiwal rozpoczął się pokazem filmu „Babyteeth”, za którego reżyserię odpowiada Shannon Murphy. Film jest częścią sekcji "Świat pod namiotem", w której pokazane zostaną, m.in: nagrodzony Złotym Niedźwiedziem film "Zło nie istnieje" (reż. M. Rasoulof), "Undine" (reż. C. Petzold), "Asystentka" (reż. K. Green) oraz "Fajnie by było" (reż. G. Elkann).


Swoją premierę na Dwóch Brzegach miał film dokumentalny "Obłoki śmierci. Bolimów 1915" w reż. Ireneusza Skruczaja. W programie festiwalu znalazły się także - nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym: "Acasa. Mój dom" (reż. R. Ciorniciuc), "Wieloryb z Lorino" (reż. M. Cuske) i "Forman vs Forman" (reż. J. Hejna, H. Trestikova). W sekcji "Muzyka – moja miłość" widzowie obejrzą, m.in.: "Ara Malikian. Skrzypce moje życie", "Steven Tyler. Nowy rozdział", "ZZ Top. Chłopaki z Teksasu" oraz filmy Elio Petri - "Każdemu swoje", "Dziesiąta ofiara" i "Todo modo". Nowością tegorocznych Dwóch Brzegów jest wprowadzenie sekcji eko, w której tematykę ochrony środowiska przybliżą filmy: „Być jak Grizzly”, „Spacer z wilkami” oraz „Wielka zielona ściana”.


Organizatorzy nie chcieli jednak całkiem rezygnować z tradycyjnych pokazów filmowych, dlatego przygotowali wieczorne seanse plenerowe na Zamku w Kazimierzu Dolnym. Projekcje rozpoczną się każdego festiwalowego wieczoru o godz. 21 i może w nich uczestniczyć maksymalnie 150 widzów.


Podczas festiwalu w Kazimierzu Dolnym zaplanowano również spotkania z polskimi twórcami w studiu telewizyjnym znajdującym się na Zamku w Kazimierzu Dolnym. To właśnie stamtąd transmitowano w internecie uroczyste otwarcie festiwalu. Gościem wydarzenia była m.in. Gabriela Muskała, bohaterka tegorocznej sekcji „I Bóg stworzył aktora”. Widzowie obejrzą trzy filmy z jej udziałem - „Fugę”, „Wymyk” oraz „Królową aniołów”. - Wspaniały wybór, bo to filmy, które nakręcono na różnych etapach mojej drogi aktorskiej - mówiła Muskała.W studiu gościł również Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W rozmowie dziękował Grażynie Torbickiej za festiwal, który ma duże znaczenie zarówno dla kina, jak i samego Kazimierza Dolnego. - Festiwal kultywuje coś, co w ostatnich latach zaginęło w społeczeństwie, czyli szlachetny snobizm na kulturę. Dwa Brzegi skierowane są przede wszystkim do publiczności - bez czerwonych dywanów i reflektorów- wyjaśniał Bromski.
Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym potrwa do 9 sierpnia. Szczegóły na stronie: www.dwabrzegi.pl


MR
Dwa Brzegi
Ostatnia aktualizacja:  4.08.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Karolina Gruszka w islandzko-polskim filmie
Festiwal Filmowy NNW ogłasza nabór projektów na PITCHING FORUM
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll