PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Supernova” Bartosza Kruhlika została zakwalifikowana do konkursu 19. edycji Transilvania International Film Festival. W konkursie tego nastawionego na młode kino festiwalu jest aż osiem debiutów.

"Supernova", fot. Celestyna Król  / SFP

Na 12 tytułów tylko dwa pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej, z Polski i Bułgarii. To co szczególnie interesujące, to fakt, że ta z roku na rok coraz bardziej prestiżowa impreza odbędzie się w całości „w realu”, konkretnie – w plenerze! Festiwal rozpocznie się 31 lipca i zakończy 9 sierpnia 2020 roku.   - To wspaniała wiadomość – mówi Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion), która zajmuje się międzynarodową promocją i dystrybucją „Supernovej”. – To bardzo ważny i opiniotwórczy festiwal i duży krok dla filmu.

Opinię Kiszki-Hoflik podtrzymuje krytyk filmowy, badacz, scenarzysta i konsultant scenariuszowy dr Michał Oleszczyk, który w zeszłym roku był gościem festiwalu. Zdaniem Oleszczyka, formuła Transilvania International Film Festival w największym stopniu przypomina Nowe Horyzonty. Festiwal wyróżnia staranna selekcja, za którą odpowiada wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Mihai Chirilov, a także świetny networking i znakomicie zorganizowana sekcja industry. - Jak co roku konkurs zaskakuje wieloma odważnymi historiami, od czarnej komedii i thrillera po erotyczny dramat i film eksperymentalny. Ale wszystkie one ewoluują wokół dynamiki rodziny i wszystkich kryzysów, które się z nią wiążą – mówi Mihai Chirilov.


- Bardzo cieszę się z faktu, że "Supernova" zakwalifikowała się na 19. Transilvania International Film Festival – mówi reżyser Bartosz Kruhlik. -  To, że "Supernova" jest na najważniejszej filmowej imprezie w Rumunii i to od razu w konkursie głównym, to oczywiście szczęście prywatne. Bardzo się cieszę, że znów będę mógł pokazać nasz film osobiście i spotkać się z publicznością. Jednak to przede wszystkim radość z faktu, że wszystko powoli wraca na stare tory. Transilvania to pierwszy od miesięcy, duży festiwal w całości w formule „offline”, a to napawa nadzieją na przyszłość, że coraz więcej imprez będzie decydowało się właśnie na taką formę. Nic nie zastąpi seansu w sali kinowej i twórczej wymiany myśli.


fot. Transilvania International Film Festival

TIFF jest organizowany w Cluj-Napoca  przez Romanian Film Promotion and the Transilvania Film Festival Association, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Rumuńskiego Centrum Filmowego, Urzędu Miasta Cluj-Napoca i Rady Lokalnej oraz  Kreatywnej Europy. - Transilvania IFF to najważniejszy festiwal filmów fabularnych w Rumunii i jeden z czołowych w Europie środkowej – mówi Michał Hudzikowski z działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, w którym powstała "Supernova". - Dla Studia Munka SFP jest to wydarzenie o szczególnym znaczeniu, gdyż w konkursie głównym prezentowane są wyłącznie pełnometrażowe debiuty i drugie filmy. Jest to więc wydarzenie nastawione na odkrywanie młodych talentów, a - jak wiadomo - Studio Munka stawia właśnie na debiutantów. To zresztą nie jedyny w najbliższym czasie międzynarodowy pokaz konkursowy „Supernovej”. O kolejnych będziemy informować niebawem - dodaje.

fot. Transilvania International Film Festival
 
 
  Koproducentem „Supernovej” jest Canal+ Polska. Film powstał w ramach wspartego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu „60 Minut”. "Supernova" otrzymał nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz został uznany za Odkrycie Empiku. Film uzyskał cztery nominacje do Orłów, m.in. w kategorii „najlepszy film”. Za swój błyskotliwy debiut Bartosz Kruhlik otrzymał nominację do Paszportu Polityki. Ponadto na 17. Virgin Media Dublin International Film Festival Irlandzkie Stowarzyszenie Krytyków przyznało swoje coroczne nagrody - DUBLIN FILM CRITIC'S CIRCLE AWARD, za najlepszy film uznając właśnie „Supernovę”.WRÓB
SFP / Transilvania IFF
Ostatnia aktualizacja:  19.07.2020
Zobacz również
Nowa pani dziekan wydziału produkcji w Łodzi
"Zabij to i wyjedź..." do Ottawy!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll