PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Dwanaście projektów rozwijanych w trakcie III edycji Atelier Scenariuszowego zostanie zaprezentowanych w czasie wydarzeń branżowych Festiwalu Nowe Horyzonty.

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmów fabularnych skierowane do scenarzystów lub piszących reżyserów. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie obiecujących twórców na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. Uczestnicy konsultują swoje projekty z doświadczonymi autorami: Anną Bielak, Aleksandrą Świerk i Filipem Kasperaszkiem.

W tegorocznej, III edycji Atelier bierze udział trzynastu scenarzystów, którzy prezentują dwanaście projektów. Pierwsza sesja odbyła się w Łodzi, druga w Krakowie. Warsztaty zakończy trzecia, stacjonarna sesja i prezentacja projektów online w czasie wydarzeń branżowych Nowych Horyzontów. 

Niecodzienna sytuacja wymusiła zmianę formuły spotkania z branżą filmową i przeniesienie wydarzenia w przestrzeń wirtualną. W dniu 27 lipca Atelier Scenariuszowe i Festiwal Nowe Horyzonty zapraszają do uczestnictwa w pitchingach (od 10:00 do 12:00) oraz indywidualnych spotkaniach typu one-on-one (od 12:00 do 15:00). Na oba wydarzenia obowiązują zapisy, wystarczy wysłać maila na adres atelier@scenariuszowe.pl. Wydarzenie to jest szansą dla scenarzystów na znalezienie partnerów do swoich projektów. Jedni szukają reżyserów czy producentów, a inni koproducentów, dystrybutorów czy agentów sprzedaży. Pitchingi są również szansą dla przedstawicieli branży na odkrycie nowych talentów czy znalezienie ciekawych scenariuszy do realizacji. Potencjał jaki drzemie w uczestnikach, ukazują sukcesy poprzednich edycji Atelier. “Tegoroczne Atelier to kolejny rok z różnorodnymi filmowymi opowieściami. Wśród rozwijanych projektów są m.in. nostalgiczne kino familijne, filmy z gatunku coming of age, komediodramat z 90-latką w roli głównej czy przygodowy film fantasy. Myślę, że wszyscy, którzy szukają dobrych tekstów i nowych scenariopisarskich talentów będą bardzo usatysfakcjonowani.” – mówi Joanna Szymańska, Dyrektor Programowa Atelier.


Więcej na: www.scenariuszowe.pl

MR
Atelier Scenariuszowe
Ostatnia aktualizacja:  10.07.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
39. Młodzi i Film. Kino samochodowe i seanse specjalne
Otwarte granice. Kino na Granicy w sierpniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll