PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
39. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" zaprezentował swój tegoroczny spot festiwalowy autorstwa młodej zdolnej reżyserki animacji Julii Orlik.
W całości inspirowany był plakatem. Ciemna sala z czerwonym dywanem stylizowanym na rolki filmowe prowadzącym na szczyt sceny gdzie czeka nagroda w postaci statuetki Jantara. Ważnym elementem jest muzyka która podbija atmosferę podniosłości. Występują tu dwa kontrastujące ze sobą utwory. Pierwszy prowadzi bohaterkę na sam szczyt, drugi towarzyszy jej podczas upadku. Zależało mi na uwypukleniu komizmu sytuacji oraz podkreśleniu iż debiut jest dopiero początkiem drogi filmowca podczas której zdarzają się upadki. Sytuacja ta jest też odzwierciedleniem lęku każdego laureata, który idąc po nagrodę modli się, aby nie upaść w momencie kiedy oczy wszystkich zwrócone są na niego.


Scenariusz, reżyseria, animacja: Julia Orlik
montaż: Aleksandra Rosset
muzyka: Bartłomiej Orlik udźwiękowienie: Bogdan Klatpost
produkcja: Katarzyna AdamkiewiczJulia Orlik urodziła się w 1996 w Katowicach. Jest studentką  PWSFTviT w Łodzi na specjalizacji film animowany i efekty specjalne. Jest autorką filmów pt. ,,Bankiet'' (2016), ,,Mój dziwny starszy brat'' (2018), ,,Quidquid Latine dictum sit altum videtur'' (2019), „Jestem tutaj” (2020) . Często pracuje z młodzieżą i dziećmi prowadząc warsztaty z animacji poklatkowej oraz warsztaty filmowe z elementami efektów specjalnych.

39. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" odbędzie się od 01.09 do 05.09.2020. Zmiana terminu z czerwcowego na wrześniowy spowodowana jest epidemią koronawirusa. "Tradycyjne spotkania młodych twórców filmowych z koszalińską publicznością w ramach rozmów Szczerość za szczerość, panele tematyczne, warsztaty… ale przede wszystkim projekcje nowej porcji świeżego polskiego kina – to wartości, których – mamy nadzieję – nie pokona wirus! Tegoroczna edycja będzie skromniejsza, dostosowana do realiów i wymogów bezpieczeństwa. Bo bezpieczeństwo naszych widzów, twórców i kinomanów jest dla nas najważniejsze. Bacznie więc obserwujemy i będziemy dalej obserwować sytuację epidemiczną w naszym kraju, mając nadzieję, że 1 września 2020 będziemy mogli spotkać się w Koszalinie na Święcie Młodego Polskiego Kina" - piszą organizatorzy imprezy.
WRÓB
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  4.07.2020
Zobacz również
Jak Zabłocki na filmie
Zawieszamy pomoc. Monitorujemy sytuację
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll