PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Warsztat „We Have One Heart. Rola reżysera w dokumencie animowanym”
- Czym zajmuje się reżyser animacji, który nie jest animatorem? Pragnę pokazać jak krok po kroku powstaje dokumentalny film animowany, który opiera się na prawdziwej historii - od pomysłu do realizacji – mówi Katarzyna Warzecha. Warsztat odbędzie się we wtorek 23 czerwca 2020 o godz. 18.00 na Zoomie i na Facebooku We Have One Heart.

"We Have One Heart" to film hybryda: zawiera animacje, materiały archiwalne (listy, zdjęcia) i współczesne materiały video. Adam po śmierci matki odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Światowa  premiera filmu odbyła się na jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych Visions du Réel w Szwajcarii. Polska publiczność miała okazję obejrzeć film na Krakow Film Festival.


"We Have One Heart", fot. Studio Munka SFP

Podczas warsztatu reżyserka  opowie o każdym z etapów powstawania filmu: od storyboardu do finalnej układki filmu. Jak wygląda współpraca reżysera z mieszaną ekipą filmową: studiem animacji, operatorem, montażystą, dźwiękowcem? Na czym polega rola reżysera, który nie jest animatorem? W trakcie wydarzenia można będzie zadawać pytania.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności młodych twórców i studentów szkół artystycznych i filmowych.

Wykład odbędzie się na platformie zoom - w dniu warsztatów udostępniony zostanie link oraz odbędzie się transmisja na żywo na  portalu Facebook na stronie We Have One Heart.

"We Have One Heart", fot. Studio Munka SFP

  Producentami filmu są: Studio Munka - Munk Studio, Silver Frame, przy udziale PISF, Funduszu Filmowego Pomerania, Miasta Gdańsk. Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kulturawsieci

WRÓB
Silver Frame
Ostatnia aktualizacja:  21.06.2020
Zobacz również
Menedżerki z Heliosa wśród najbardziej wpływowych kobiet branży kinowej
"Wiarołom" Złotorowicza w Works in Progress w Karlowych Warach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll