PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Debiut Piotra Złotorowicza „Wiarołom”, który powstaje w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, dostał się do programu Eastern Promises Industry Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.
Film zostanie zaprezentowany w ramach Works in Progress.  Sekcja Works in Progress prezentuje filmy z Europy Środkowo-Wschodniej,  z Bałkanów, z krajów byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W sekcji prezentowanych jest osiem projektów, a "Wiarołom" jest jedynym reprezentantem Polski Prezentacje Eastern Promises Industry Days odbędą się w dniach 6-8 lipca 2020 roku online.

Piotr Złotorowicz i Mirosław Zbrojewicz, fot. Sylwia Olszewska/SFP


- Sekcja Eastern Promises, w ramach której prezentowane są projekty filmów na różnych etapach realizacji, ma ogromne znaczenie dla twórców oraz producentów. Pozwala znaleźć koproducentów, wsparcie na etapie postprodukcji, a także rozpocząć działania promocyjne, w tym zarekomendować film międzynarodowym agentom sprzedaży i zainteresować nim programerów największych festiwali. Już teraz mogę zdradzić, że zainteresowanie nową produkcją Studia Munka jest duże – mówi Michał Hudzikowski ze Studia Munka SFP.


Bohaterką filmu Zlotorowicza jest Ania, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić z mamą – Marą ostatnie miesiące jej życia. Dziewczyna odnajduje w wiosce Alka, z którym przeżyła swoją pierwszą młodzieńczą miłość. Spotkanie tych dwojga uruchomi serię nieoczekiwanych wydarzeń, a dla Mary będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań w jej życiu.


W filmie Piotra Złotorowicza zagrali wybitni polscy aktorzy: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman, Mirosław Zbrojewicz. Partneruje im dwójka młodych, niezwykle utalentowanych aktorów: debiutantka Julia Szczepańska i Mateusz Więcławek, którego poznaliśmy już w filmach „Kler”, „Obietnica”, „Cicha Noc”.


- „Wiarołom” to wizualny poemat, w którym sceny, które już widzieliśmy, powracają, widziane z perspektywy kolejnych postaci. Poruszając się przez świat wspomnień głównych bohaterów, chcę opowiedzieć o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnym koszcie prawdy i zastanowić się, czy zawsze warto go ponosić – mówi Piotr Złotorowicz.


Autorem zdjęć jest Nicolas Villegas. Producentami filmu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka (Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński), Canal+ . „Wiarołom” otrzymał wsparcie od Pomerania Film – Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego. Film powstaje w ramach programu „60 Minut” – jest to trzecia „sześćdziesiątka” Studia Munka SFP - po filmach „Supernova” Bartosza Kruhlika i „Eastern” Piotra Adamskiego. Program „60 Minut” został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami produkcji są Coloroffon i Panavision.


Produkcja filmu „Wiarołom” zakończy się w czwartym kwartale 2020 roku.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.06.2020
Zobacz również
fot. Syliwa Olszewska/SFP
Warsztat „We Have One Heart. Rola reżysera w dokumencie animowanym”
"Broad Peak" w programie First Cut + w Karlowych Warach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll