PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przedstawiamy zwiastun filmu dokumentalnego „Powiedz mi coś jeszcze” w reżyserii Martyny Peszko. Światowa premiera odbędzie się 2 czerwca podczas 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Podobnie jak cała jubileuszowa edycja krakowskiego wydarzenia, premiera odbędzie się w Internecie.

„Powiedz mi coś jeszcze” to pełen czułości i niepozbawiony humoru list miłosny do mamy. Przez 30 minut Peszko pozwala zajrzeć nam do swojego prywatnego świata, pełnego emocjonalności, szczerości i okazywanego ciepła. Film opowiada o Martynie (36), która wraca do rodzinnego domu na trzytygodniowe "wakacje", by zaopiekować się cierpiącą na stwardnienie zanikowe boczne mamą. Barbara (67), mimo że może się komunikować już tylko za pomocą ruchu gałek ocznych, stara się powiedzieć swojej córce jak najwięcej. To mogą być jej ostatnie słowa.

 

- Geneza powstania filmu „Powiedz mi coś jeszcze” sięga roku 2010, gdy po serii badań lekarze stwierdzili u mamy stwardnienie zanikowe boczne” – mówi Martyna Peszko. Potrzeba uwolnienia nowego doświadczenia i opowiedzenia o nim pojawiła się bardzo szybko. Myślę, że dzięki filmowi dokumentalnemu mogę podzielić się tym wszystkim, co od mamy przez lata jej choroby dostałam i czego się od niej nauczyłam. Zarejestrowane w filmie trzy tygodnie, które oddałam w całości mamie - były dla mnie najpiękniejszym,  choć też bardzo trudnym okresem. Doświadczenie bycia blisko z mamą przez lata jej choroby bardzo dużo zmieniło we mnie i było bardzo inspirujące.


     

Martyna Peszko jest aktorką i reżyserką, absolwentką PWST w Krakowie, kursów aktorskich Instytutu Lee Strasberga w Nowym Jorku oraz programu DOK Pro w Szkole Wajdy. Studiowała również w Conservatoire National d'Art Dramatique w Paryżu oraz na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Związana z Teatrem Ludowym i Starym w Krakowie, Teatrem Narodowym i Laboratorium Dramatu w Warszawie oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy. W tym ostatnim wyreżyserowała spektakl „Wielce Szanowna Pani”. „Powiedz mi coś jeszcze” to jej krótkometrażowy debiut dokumentalny. Producentem filmu jest Koskino Sp.  z o.o.60. Krakowski Festiwal Filmowy rozpocznie się już w niedzielę 31 maja i wyjątkowo odbędzie w całości online. „Powiedz mi coś jeszcze” będzie można obejrzeć we wtorek 2 czerwca o godz. 14:00 (Q&A z reżyserką o 15:45) a także 4 czerwca o godz. 18:00 i 6 czerwca o godz. 10:00.   


MR
info. prasowe
Ostatnia aktualizacja:  29.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Nie żyje Jerzy Pilch
Trwa rekrutacja na kurs reżyserski Speakers' Avenue
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll