PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Akademia Światła to intensywny kurs zawodowy realizowany wspólnie przez Szkołę Wajdy i firmę HELIOGRAF. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie oświetlacza/elektryka na planie filmowym oraz w studiu telewizyjnym.

Kurs trwa 5 miesięcy – od lipca do listopada 2020. Zdobyte umiejętności umożliwiają podjęcie pracy w zawodzie oświetlacza oraz rozwój na ścieżce zawodowej: best boy – gaffer (mistrz oświetlenia). Kształcenie ma charakter warsztatowy z naciskiem na zdobycie praktycznych umiejętności na profesjonalnych planach – filmu fabularnego, serialu, reklamy, teatru tv, teledysku (w zależności od realizacji bieżących projektów).


W trakcie kursu uczestnik zgłębi zagadnienia związane z elektryką, sprzętem oświetleniowym i organizacją pracy na planie. Przejdziesz szkolenie BHP zakończone egzaminem. Poznasz zasady współpracy z autorem zdjęć, gafferem, scenografem, reżyserem i producentem. Weźmiesz udział w praktycznych zajęciach technicznych w magazynie oświetleniowym i na planie filmowym. Zapoznasz się z techniką estradową i oświetleniem widowiskowym. Dodatkowo podczas kursu przybliżymy Ci zagadnienia związane z ochroną prawa autorskiego i własności intelektualnej w polskim systemie prawnym oraz podstawy terminologii angielskiej niezbędnej w pracy na planie filmowym. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu a także Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich z zakresu instalacji elektrycznych (G1) po zaliczeniu egzaminu państwowego oraz certyfikat BHP.


Doświadczona kadra pod kierownictwem Wojciecha Marczewskiego(Szkoła Wajdy) i Sylwestra Adamskiego(Heliograf) zapewnia najwyższy poziom profesjonalnej edukacji filmowej. Naszymi wykładowcami są m.in. Jacek Motyka i Justyna Kowalska (OSRAM), Sylwester Adamski (HELIOGRAF), reżyserzy Wojciech Marczewski (Szkoła Wajdy) i Greg Zgliński, autorzy zdjęć Andrzej Wojciechowski (PSC), Wit Dąbal (PSC) i Janusz Gauer (PSC), mistrz oświetlenia Rafał Okyne, scenografka Joanna Macha oraz producent Dariusz Pietrykowski (Film It).


Akademia Światła to kurs skierowany zarówno do absolwentów, jak i studentów szkół kształcących na kierunkach technicznych a także do wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub rozszerzeniem konkretnych umiejętności będących przepustką do pracy na planach filmowych. Rekrutacja odbywa się na podstawie dostarczonych do Szkoły dokumentów (w wersji elektronicznej) oraz rozmowy kwalifikacyjnej (osobiście lub w formie spotkania online, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju).


Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 21 czerwca 2020 r.

Szczegóły rekrutacji:https://wajdaschool.pl/akademia-swiatla-kurs-dla-oswietlaczy/

MR
Szkoła Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Marlena Gabryszewska: MOJEeKINO odzwierciedla charakter kin studyjnych
"Między nami", czyli tajemnice związków. Premiera na 60. KFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll