PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zgłoszenia do II edycji Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych. Spośród zgłoszonych produkcji krótkometrażowych międzynarodowe Jury przyzna Grand Prix w czterech kategoriach: dla Najlepszego Filmu Animowanego w Konkursie Profesjonalnym, Najlepszego Filmu Animowanego w Konkursie Studenckim, Najlepszego Animowanego Horroru. Przyznana zostanie również Nagroda Publiczności oraz Nagroda Platige Image. Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się 27 sierpnia, prace zaś można zgłaszać do 10 czerwca. Organizatorem Wydarzenia jest Fundacja Ex Anima.
Celem organizatorów jest pokazanie szerszej publiczności, że animacje – na równi z filmami fabularnymi i dokumentalnymi – mogą wpływać na rzeczywistość społeczną, podejmując najbardziej złożone tematy. Podczas trzech dni I edycji Wydarzenia widzowie mieli okazję zobaczyć 153 polskie i międzynarodowe animacje krótkometrażowe,  w ramach konkursów oraz pokazów specjalnych, miedzy innymi animowanych dokumentów z selekcji festiwalu Rising of Lusitania, czy animowanych horrorów z selekcji festiwalu Animafest Zagreb.


Tegoroczna edycja potrwa 7 dni, a w związku z sytuacją związaną z COVID-19 przeniesie się na platformę online.– Wydłużenie Festiwalu było naturalnym krokiem w jego rozwoju. Wydłużając festiwal do 7 dni oraz organizując go na platformie ogólnopolskiej, chciałybyśmy dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.  W tym roku, przygotowujemy również pokazy specjalne z najlepszymi animacjami z Afryki  - komentuje Tessa Moult-Milewska, organizatorka Festiwalu reprezentująca Fundację Ex Anima.– Oprócz projekcji filmów online, na platformie internetowej będą odbywały się również warsztaty i masterclassy w formie streamingu – dodaje Ewelina Leszczyńska organizatorka Festiwalu z Fundacji Ex Anima.

Do udziału w Warszawskim Festiwalu Filmów Animowanych mogą być zgłaszane krótkometrażowe animacje   powstałe  najpóźniej w 2018 roku, z wyjątkiem horrorów - tutaj ich data produkcji może sięgać roku 2015. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronie www.warsawanimationfest.com

Organizatorem II edycji Warsaw Animation Film Festival jest Ex Anima. Fundacja powstała w wyniku współpracy pomiędzy organizatorkami I edycji Festiwalu a Platige Image. Warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji było również partnerem zeszłorocznej edycji.
MR
Platige Image
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Wkrótce ponowne otwarcie kin
Maria, które żyje i nie żyje. Premiera filmu Martyny Majewskiej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll