PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Temat tegorocznego Forum brzmi: „Animacja/Dokument vs. COVID-19”. Wydarzenie zaplanowano na 6 czerwca w godzinach 11.00 – 12.30. W dyskusji wezmą udział: Sean Bobbitt, Jacek Bromski, Lidia Duda, Hanna Margolis, Małgorzata Prociak i Radosław Śmigulski.

Aby wziąć udział w Forum Dokumentu i Animacji kliknij w ten LINK
Podczas dyskusji będzie można zadawać pytania w formie komentarzy na You Tube.

Tradycyjnie już od wielu lat na przełomie maja i czerwca (w tym roku w dniach, 31 maja – 7 czerwca 2020) w Krakowie odbywa się wielkie święto polskiego filmu dokumentalnego i animowanego – Krakowski Festiwal Filmowy. Poza projekcjami konkursowymi, przeglądami polskiej produkcji filmów animowanych i dokumentalnych, ważnym punktem programu jest doroczne spotkanie filmowców dokumentalistów i animatorów. W tym roku w nowej formule online.


Tematem Forum Dokumentu i Animacji będzie kryzys w jakim znalazło się środowisko twórcy filmów dokumentalnych i animowanych - jego skutki, podjęte działania osłonowe oraz sposoby funkcjonowania w tej dramatycznej sytuacji. Uczestnicy postarają się także odpowiedzieć na pytanie czy administracyjna decyzja pozwalająca wrócić filmowcom na plan rzeczywiście pozbawia twórców i producentów wszelkich trosk. Do udziału w panelu zostali zaproszeni przedstawiciele najważniejszych instytucji, które prowadzą działania przeciwdziałające skutkom pandemii w środowisku filmowym oraz twórcy filmów dokumentalnych i animowanych.W debacie wezmą udział: Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich; Radosław Śmigulski - Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej; Lidia Duda, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych; Małgorzata Prociak, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych; Hanna Margolis, Sekcja Filmu Animowanego SFP oraz Sean Bobbitt, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Moderatorem będzie Marcin Radomski, dziennikarz filmowy.

Forum Dokumentu i Animacji jest organizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich przy współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, Gildią Polskich Reżyserów Dokumentalnych, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji i Krakowską Fundacją Filmową.

MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2020
Zobacz również
60. KFF. Znamy pierwsze nagrody i wyróżnienia
Ostatnie pożegnanie Janusza Chodnikiewicza
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll