PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Warszawska Szkoła Filmowa otworzyła nową placówkę, która umożliwia zdobycie praktycznego zawodu, ciekawej pracy i świetnych zarobków. Szkoła Zawodów Filmowych to miejsce kształcące profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych. Placówka została zarejestrowana w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Słuchacze mają do wyboru wąskie specjalizacje umożliwiające szybkie zdobycie fachowej wiedzy przez praktyczne ćwiczenia. Wszystkie dostępne kursy trwają rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (ok. 350 godzin nauki). Szkoła Zawodów Filmowych realizuje autorski program zakładający naukę w ramach planu filmowego, w oparciu o najnowocześniejsze technologie(kamery, światło, grip). By ukończyć kurs, słuchacze obowiązkowo muszą odbyć praktyki przy realizacji filmów produkowanych przez Warszawską Szkołę Filmową.


Kadra Szkoły Zawodów Filmowych złożona jest wyłącznie z czynnych zawodowo praktyków z branży filmowej, w tym z wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej. To starannie dobrany skład profesjonalistów, którzy rozumieją sztukę i intencje twórców, umieją zaproponować własne kreatywne rozwiązania na planie. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych słuchacze wezmą udział w treningu interpersonalnym koniecznym do współpracy w ekipie filmowej. Szkoła umożliwia zrobienie dodatkowych kursów: BHP iuprawnień elektrycznych.


O szkole zawodów filmowych opowiada jej pomysłodawca Maciej Ślesicki: „Kiedy w styczniu (2020) kończyliśmy w Warszawskiej Szkole Filmowej realizację fabularnego filmu pt. „KRAJ”, zdałem sobie sprawę jak wiele zależy od zawodowców pracujących na planach filmowych oraz z tego, że ich nie ma… Lawinowo rozwijająca się ilość programów audiowizualnych i fakt, że branża multimediów generuje gigantyczne dochody sprawia, że profesjonaliści są rozchwytywani i dyktują za swoją pracę baaaardzo godziwe stawki. Ta sytuacja jeszcze długo nie ulegnie zmianie, bo ilość produkcji będzie narastać. Dlatego warto kształcić fachowców, ale nie na zasadzie przypadkowych kursów tylko tak, aby po skończeniu naszej szkoły było wiadomo, że to ludzie warci zatrudnienia. Postanowiłem uczyć wyłącznie tego, co sam wiem o pracy na planach filmowych i wykształcić takich ludzi, jakich chciałbym zatrudniać. To nie są tylko zawody techniczne. Wymagają umiejętności interpersonalnych, rozumienia sztuki i intencji twórców, ale także wiedzy o kosztach usług i własnych prawach na planie. Miałem to szczęście, że pracowałem z wieloma genialnymi specjalistami z branży filmowej, którzy byli nie tylko fachowcami, ale także świetnymi ludźmi i tego chcę nauczyć naszych studentów”.


Do wyboru jest sześć praktycznych kursów, kształcących w specjalnościach: operator kamery, oświetlacz, asystent kamery, ostrzyciel, specjalista grip, dyżurny planu. Dyplom Szkoły Zawodów Filmowych do gwarancja pracy w branży filmowej.


Szczegółowy program i więcej informacji dostępne na oficjalnej stronie:https://szkolazawodowfilmowych.pl/

MR
WSF
Ostatnia aktualizacja:  26.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
60. KFF. "Synek", czyli opowieść o miłości i walce
Wydarzenia branżowe MFF Nowe Horyzonty w wersji online w lipcu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll