PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.05.2020
3 i 4 czerwca 2020 roku odbędą się pitchingi projektów rozwijanych na tegorocznej edycji Doc Lab Poland. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach KFF Industry podczas jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
W dwudniowych pitchingach udział weźmie 21 projektów wśród których znalazły się m.in. nowy film Grzegorza Szczepaniaka „Nie z Gienkiem te Numery” (prod. Joanna Popowicz, Grzegorz Szczepaniak, WF Anagram sp. z o.o.), nagrodzonego w 2017 roku na KFF Złotym Lajkonikiem za swój poprzedni film „Najbrzydszy samochód świata”; „Wielki szef” Tomasza Wolskiego (prod. Anna Gawlita, Kijora Film) uhonorowanego na ostatniej edycji szwajcarskiego festiwalu Visions du Réel nagrodą Jury Clinique de Genolier za „Zwyczajny kraj”; „Czyżyk” Zofii Kowalewskiej (prod. Stanisław Zaborowski, Silver Frame), laureatki nagród na festiwalach m.in. w Krakowie, Amsterdamie, Lipsku, Sydney, Bogocie i Zagrzebiu; czy „Gdy powieje Harmattan” Edyty Wróblewskiej (prod. Marta Dużbabel, With Passion Production), wyróżnionej za swoje poprzednie filmy w Chicago, Warszawie i Koszalinie. Pierwszego dnia (3.06) odbędzie się prezentacja 10 filmów w fazie montażu Docs To Go!, zaś dzień później o swoich rozwijanych projektach opowiedzą uczestnicy Docs To Start. Pitchingi będą pierwszą prezentacją projektów dla szerszej, branżowej publiczności.

Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody w postaci grantów finansowych, bonów na usługi postprodukcyjne oraz zaproszeń na najważniejsze europejskie markety koprodukcyjne. W tym roku będą to: w ramach programu Docs To  Start: nagroda HBO Award w wysokości 10 000 PLN, nagroda ColorOffOn – bon na usługi postprodukcyjne o wartości 25 000 PLN, zaproszenie na market koprodukcyjny do Lipska od DOK Leipzig i zaproszenie na pitching od FIPA DOC Festival International Documentaire. W programie Docs To Go! nagrodę na usługi postprodukcyjne w wysokości 25 000 PLN również ufundował ColorOffOn. Wyróżnienie przyzna też Institute of Documentary Film, który wybrany projekt zaprosi do udziału w East Doc Platform.

Podczas pitchingu reżyserzy i producenci z Doc Lab Go, mający filmy na etapie montażu, opowiedzą o swoich projektach zaproszonym agentom sprzedaży, selekcjonerom festiwali i platform VOD oraz dystrybutorom. Z kolei uczestnicy Doc Lab Start, którzy pracują nad filmami będącymi w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć, zaprezentują je przed reprezentantami instytucji, funduszy filmowych, nadawców telewizyjnych oraz potencjalnymi koproducentami.

Kolejnym wydarzeniem DOC LAB POLAND w ramach KFF Industry będzie piąta edycja marketu koprodukcyjnego, w tym roku organizowanego pod nową nazwą: CEDOC MARKET (Central European Documentary Co-production Market), który potrwa od 3 do 5 czerwca. Weźmie w nim udział kolejnych 30 uczestników z Polski i zagranicy, którzy poszukują partnerów koprodukcyjnych do rozwijanych przez siebie filmów. Gośćmi marketu będzie także ok. 20 ekspertów z całego świata.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach KFF Industry podczas jubileuszowego, 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który rusza 31 maja. W jego programie znalazło się pięć dokumentów rozwijanych lub prezentowanych na wcześniejszych edycjach Doc Lab Poland. W Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego wystartują „Wieloryb z Lorino” w reżyserii Macieja Cuske (prod. Mikołaj Pokromski; Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.) oraz „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego (prod. Anna Gawlita, Kijora). W Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych znalazły się: „Efekt motylka” Jarosława Szmidta (prod. Kamil Przełęcki, Cineo Studio), „Pollywood”, reż. Paweł Ferdek (prod. Małgorzata Kozioł, East Beast) i „Synek” Pawła Chorzępy (prod. Dominika Mandla – Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Joanna Dobrzańska, Studio „Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka). „Pollywood” będzie jednocześnie tytułem otwierającym tegoroczną edycję KFF.


PROJEKTY DOC LAB START 2020

BOGINI FUJI
reżyseria: Eri Mizutani
produkcja: Anna Fam, Polished Productions

Keiko, nauczycielka tańca dla Fuji, przerywa zmowę milczenia japońskich kobiet. Postanawia zreformować skostniałą tradycję, której oddała życie. Działa sama wbrew lokalnej społeczności i kulturze.

BYĆ JAK BENIOWSKI
reżyseria: Katarzyna Trzaska, Marek Kucharski
produkcja: Łukasz Bluszcz, Vision House Productions

Trójka entuzjastów z małego polskiego miasteczka, zafascynowanych postacią XVIII w. podróżnika Maurycego Beniowskiego, planuje udać się jego śladem na Madagaskar, by przeżyć podróż w głąb siebie.

DEBIUT
reżyseria: Aleksandra Maciejczyk
produkcja: Marta Gmosińska, Lava Films Sp. z o.o.

Marysia pochodzi z rodu książęcego, ale jej rodzina nie utrzymuje kontaktów z kręgami arystokratycznymi. Na przekór historii rodzinnej bierze udział w Balu Debiutantów poszukując swojej tożsamości.

DOM Z PIASKU
reżyseria: Paweł Wyszomirski
produkcja: Marta Dużbabel, With Passion Production

Słodko-gorzka komedia dokumentalna. Maciej buduje dom ze śmieci i opon. Próbuje poradzić sobie z kryzysem klimatycznym, ale co ważniejsze, szuka lekarstwa na samotność w swoim życiu.

EASY RIDER ZA ŻELAZNĄ KURTYNĄ
reżyseria: Andrzej Miękus
produkcja: Andrzej Miękus, Film Boom Productions

Opowieść o tym, jak porzucone przez przez Armię Czerwoną po II Wojnie Światowej kultowe motocykle Harley Davidson utorowały drogę do wolności młodym ludziom żyjącym za Żelazną Kurtyną.

GDY POWIEJE HARMATTAN
reżyseria: Edyta Wróblewska
produkcja: Marta Dużbabel, With Passion Production

Pomimo traumatycznej przeszłości, Barbara próbuje ruszyć do przodu, wybaczyć swoim oprawcom i zawalczyć o szczęście z pomocą swojego najbliższego przyjaciela, księdza Piotra.

GYPSY GADJI
reżyseria: Dasa Raimanova
produkcja: Rafał Sakowski, Story Vehicle

Trzydziestokilkuletnia Roksana jest pół Polką pół Romką. Mogłaby być idealnym łącznikiem pomiędzy tymi kulturami, ale w rzeczywistości zmaga się by znaleźć miejsce choćby w jednej z nich.

KUMOTRY
reżyseria: Emilia Śniegoska
produkcja: Łukasz Bluszcz, Vision House Productions

„Kumotry” to opowieść o ponad 30-letniej przyjaźni Hanki i Bronki - owdowiałych sąsiadek wspólnie stawiających czoła codzienności, należących do mniejszości polskiej zamieszkującej rumuńską Bukowinę.

NIE Z GIENKIEM TE NUMERY
reżyseria: Grzegorz Szczepaniak
produkcja: Joanna Popowicz, Grzegorz Szczepaniak, WF Anagram sp. z o.o.

Gienek, stary ludowy grajek, który nigdy nie był za granicą wyrusza w szaloną podróż z małej wioski we wschodniej Polsce do Nowego Jorku i Filadelfii. Musi to zrobić dla swojej ukochanej córki.

NINA IDZIE ZA MĄŻ
reżyseria: Andrzej Szypulski
produkcja: Anna Reichel, Fine Day Promotion

Nina jest 68-letnią wdową i oddanym świadkiem Jehowy. Niespodziewanie zakochuje się z wzajemnością w Krzysztofie - kilkanaście lat młodszym katoliku. Ta miłość wywraca jej poukładane życie do góry nogami.

WIDZIAŁEM WSZYSTKO
reżyseria: Wojciech Łazarowicz
produkcja: Małgorzata Małysa, Furia Film

Po tragicznej śmierci rodziców, żydowskie sieroty rozdzielono i przekazano różnym rodzicom adopcyjnym. Bracia odnaleźli się dopiero po 73 latach.


PROJEKTY DOC LAB GO 2020

@MIRIAMFROMPOLAND
reżyseria: Piotr Szczepański
produkcja: Anna Pachnicka, Anagram Film

Miriam Synger jest silną kobietą w patriarchalnej społeczności. Walczy o swoją tożsamość ortodoksyjnej Żydówki, która chce mieszkać we współczesnej Polsce.

CZYŻYK
reżyseria: Zofia Kowalewska
produkcja: Stanisław Zaborowski, Silver Frame

Historia niezwykłej podróży 92-letniego Zdzisława, który wraz z wnuczką wyrusza z Krakowa na kazachski step w poszukiwaniu pierwszej miłości, którą zmuszony był tam pozostawić 70 lat temu.

DO ŚLUBU
reżyseria: Daniel Stopa
produkcja: Małgorzata Staroń, Staron-Film

Słodko - gorzka opowieść o małżeństwie. Ślub syna staje się pretekstem dla rodziców do podsumowań na temat 40-stu wspólnie spędzonych lat.

JESTEM JEDNYM Z NICH
reżyseria: Nadim Suleiman
produkcja: Luiza Pietrzak, Palmyra Films

Syryjski imigrant kręci film o polskim nacjonaliście. Film staje się pretekstem do zbliżenia dwóch ludzi, opowiadając historię o przyjaźni prawie niemożliwej.

KONIEC ŚWIATA NATALKI
reżyseria: Anna Urbańczyk
produkcja: Michał Floriańczyk, Anna Urbańczyk, Direct Share Media

Mała dziewczynka opisuje historię mieszkańców zalewanej wioski.

LEKCJA WOLNOŚCI
reżyseria: Tadeusz Chudy
produkcja: Rafał Sakowski, IRIS media

Grupa więźniów ma za zadanie oswoić agresywne psy ze schroniska. Dla prowadzącego kurs kapitana to ostatnie zadanie przed rezygnacją z służby. Praca z psami całkowicie odmienia jednego ze skazanych.

UCIECZKA NA SREBRNY GLOB
reżyseria: Jakub Mikurda
produkcja: Daria Maślona, Silver Frame

„Ucieczka na Srebrny Glob" to dokument o największej tajemnicy - i największym, niespełnionym marzeniu polskiego kina: burzliwej realizacji filmu „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego.

WIELKI SZEF
reżyseria: Tomasz Wolski
produkcja: Anna Gawlita, Kijora Film

Był Żydem czy Polakiem, sowieckim szpiegiem współpracującym z Aliantami, Gestapo czy Moskwą? Był Jamesem Bondem tamtych czasów czy totalnym dyletantem? Bohaterem czy zdrajcą? Kim był Leopold Trepper?

WORKCENTER
reżyseria: Aniela Gabryel
produkcja: Agnieszka Dziedzic, Koi Studio

Workcenter jest jedną z najbardziej tajemniczych grup teatralnych na świecie. Jej członkowie żyją jak mnisi, desperacko poszukując duchowości. Dotąd tylko nieliczni mogli zobaczyć ich codzienność.

xABO: KSIĄDZ BONIECKI
reżyseria: Aleksandra Potoczek
produkcja: Aleksander Kardyś, Fundacja Tygodnika Powszechnego

Dokumentalna opowieść o ks. Adamie Bonieckim, jednej z najbardziej kontrowersyjnych i niepokornych postaci Kościoła katolickiego w Polsce.

DOC LAB POLAND 2020 jest organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Partnerami tegorocznej edycji są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Creative Europe Desk Polska, HBO Europe, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, ColorOffOn, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, kancelaria MKZ Partnerzy, FIPA DOC Festival International Documentaire, Institute of Documentary Films, DOK Leipzig, Warszawski Festiwal Filmowy. Patronami medialnymi są: Film&TV Kamera, Magazyn FilmPro, Polish Docs, TVP Kultura i Magazyn Filmowy SFP.
MR
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  20.05.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
45. FPFF w Gdyni przełożony na następny rok
Prawo autorskie. Rusza cykl bezpłatnych webinariów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll